FOX‘un yeni komedisi The Mick’in tanıtımına hoş geldiniz.

KÜNYE

Türü: Komedi (Kahkaha Efektsiz)

Sezon – Bölüm Sayısı: Henüz 3 bölümü yayınlandı. İlk sezonun bölüm sayısı 13’ten 17’ye uzadı.

Onay Durumu: Henüz onay haberi gelmedi.

Süre: 21-22 dk.

Mutfaktakiler: Dave Chernin, John CherninRandall EinhornNick Frenkel

Kanal: FOX

Resmi Site – IMDBWikipedia – TwitterFacebookInstagram

KONU

(İlk bölüm ispiyonu içerir!)

Rhode Island’da yaşayan ana kahramanımız Mackenzie Murphy, bir miktar paraya ihtiyaç duyunca istemeyerek de olsa çok uzun yıllardır görüşmediği ve pek de yıldızının barışmadığı ablasını ziyaret etmek üzere Greenwich, Connecticut’a doğru yol alır. Milyarder olan ablası Poodle ve eniştesi Christopher Pamberton’ın malikanesine vardığı gün Pambertonlar büyük bir parti vermektedir. Parti devam ederken FBI malikaneyi basar, Poodle ve Christopher’ı dolandırıcılık suçundan tutuklar. Poodle, FBI tarafından götürülürken serbest bırakılana kadar 1 günlüğüne çocuklarla ilgilenirse Mackenzie’ye istediği parayı vereceğini söyleyince Mackenzie gönülsüz de olsa bu teklifi kabul eder. Fakat işler Poodle’ın söylediği gibi gitmez ve o 1 günlük sürenin sonunda Poodle’dan bir telefon gelir. Poodle ve Christopher, bir süre daha ortalıklarda olamayacaklardır. Bu süre zarfında Pambertonların o gösterişli malikanesinde kalıp çocuklara ebeveynlik yapmak ise zoraki olarak Mackenzie’ye kalmıştır.

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

Mackenzie ‘Mickey’ Murphy (Kaitlin Olson):

Ana kahramanımız. Mackenzie isminden ziyade Mickey lakabını kullanmaktadır. Dizimizin ismi de bir nevi bu lakaptan gelmektedir. Mick kelimesi, İngilizlerin kaba, bayağı buldukları İrlandalıları aşağılamak için kullandıkları etnik bir terimdir. Kahramanımız Mickey de hafiften kaba saba, inceliksiz, pasaklı ve sıradan bir tiptir.

Bu hayatta en çok kendini önemseyen ve üşengeç yapısı ile öne çıkan Mickey, doğru düzgün tanımadığı ve tam bir baş belası olabilen 3 yeğenini kendine has yöntemlerle hizada tutmaya çalışmaktadır.

Karakteri It’s Always Sunny in Philadelphia dizisinden tanıdığımız Kaitlin Olson canlandırıyor.

Sabrina (Sofia Black-D’Elia):

Mickey’nin en büyük yeğeni. 17 yaşında bir lise öğrencisi. Çocuklardan en başına buyruk ve en baş belası olanı, Mickey’ye en çok meydan okuyanı. Eğlence çağında, sosyal, lafını esirgemeyen, hafiften küstah bir genç.

Karaktere The Messengers ve Skins‘ten tanıdığımız Sofia Black-D’Elia hayat veriyor.

Chip (Thomas Barbusca):

Mickey’nin ortanca yeğeni. 13 yaşında. Başına buyrukluk ve baş belası olma konusunda da ortanca sırada. Lafa geldiğinde öz güven patlaması yaşayan, icraata geldiğinde ise sapır sapır dökülen bir tip. Egosu tavan! Lakin pek sosyal olmayan, yalnız bir çocuk.

Karaktere hayat veren Thomas Barbusca’yı Wet Hot American Summer: First Day of Camp ve Grey’s Anatomy dizilerinden anımsayabilirsiniz.

Ben (Jack Stanton):

Mickey’nin en küçük yeğeni. 6-7 yaşlarında. Ablası ve ağabeyi ile kıyaslandığında son derece uysal, uyumlu, sevecen ve sempatik bir çocuk.

Bu dizi, Jack Stanton’ın ilk oyunculuk tecrübesi.

Jimmy (Scott MacArthur):

Mickey’nin manitası. Mickey ile benzer özelliklere sahip. Onun biraz daha kalesizi.

Birçok dizide konuk oyunculuk tecrübesi olan aktörün bu rolü, aynı zamanda en uzun soluklu rolü.

Alba (Carla Jimenez):

Malikanenin hizmetçisi. Çocukları o büyütmüş diyebiliriz. Pambertonların soğukluğundan sonra Mickey’nin samimiyeti ile karşılaşınca kısa zamanda ona kanı kaynıyor ve onunla arkadaş oluyor. Hafiften öz güvensiz, heyecanlı ve eğlenceli bir tip.

Karaktere hayat veren Carla Jimenez’i Last Man Standing ve Raising Hope dizilerinden anımsayabilirsiniz.

YAZARIN NOTU

Hali hazırda yayınlanan 3 bölümünü de keyifle izlediğim bir komedi oldu The Mick. 2. ve 3. bölümlerde ilk bölümün de üstüne çıkması da ayrıca mutlu etti beni. Hikayesini takip etmesi keyifli, iyi yazılmış karakterleri ile ön plana çıkan, komedisi de lezzeti bir dizi.

Kaitlin Olson’ın performansı takdire şayan gerçekten. Scott MacArthur da büyük bir potansiyel barındırıyor. Normalde obez insanlara sempati duymakta zorlansam da Alba karakteri de istisna oldu benim için ayrıca. İzlemesi son derece eğlenceli, çok sempatik bir karakter olmuş Alba.

Dizinin reytingleri an itibariyle yeterli seviyelerde seyrediyor. Lakin daha da düşse bile FOX’un bu dizi için reyting konusunda diğer dizilere oranla çok daha anlayışlı olmasını bekliyorum ben açıkçası. Ne de olsa dizinin yazar ve yapımcı ikilisi Dave ve John Chernin kardeşler, FOX’un eski CEO‘su Peter Chernin‘in oğulları. ;)

Bu en az 17 bölümlük eğlenceli serüven ilgimi çekti diyorsanız bu da fragmanı:

İzleyecek olanlara iyi seyirler! :)