8eosCaUupKjvwq6bgzOrdwWcJEu

CBS’in yenilerinden Angel from Hell‘i tanıtmaya çalışacağım.

Öncelikle dizi standart 22 dakikalık komedilerden. 3 bölümü yayınlanan dizinin sezonu 13 bölüm olacak gibi gözüküyor. Dizinin yaratıcısı ise daha önce Scrubs, Spin City gibi dizilerde yapımcılık yapmış Tad Quill.

Angel-backplate-S1-TT-flash

Konusuna gelirsek

Kendi halinde bir cilt doktoru olan Allison, annesinin ölümünü uzun bir süre atlatamamış ve kendisini fazlasıyla işe ve ilişkisine gömmüştür. Çevresinde olanlardan bihaber yaşamaktadır adeta. Bir gün erkek arkadaşıyla pazarda gezerken küçük sihirbazlık numaraları yapan Amy’le çarpışır ve tanışırlar. Daha sonra Allison gittiği her yerde Amy’le karşılaşmaya devam eder. Tabii bu karşılaşmalar şans eseri değildir. Amy, bu karşılamaların birinde Allison’a kendisinin koruyucu meleği olduğunu söyler. Allison başta pek inanmasa da, Amy’nin kendi hakkında söylediklerinin ve uyarılarının birer birer doğru çıktığını görür. Böylece garip bir arkadaşlık başlar.

la-et-st-tca-cbs-angel-from-hell-jane-lynch-20150810

Karakterler 

maggie-lawsonAllison

Bir cilt doktoru olan Allison kendisiyle aynı işi yapan babasının yanında çalışmakta. Annesinin ölümünü hala aşamadı. Sorumsuz erkek arkadaşı Evan’la beraber eve çıkmayı planlıyor. Oldukça tekdüze bir yaşamı var. Tabii bir gün Amy’le tanışana kadar. Artık ilginç ve öngörülemez günler onu beklemektedir.

Karakteri Maggie Lawson canlandırmaktadır. Kendisini Psych’dan hatırlayabilirsiniz.

 

jane-lynchAmy

Gördüğümüz kadarıyla Allison’un koruyucu meleği. Herkes tarafından görülebiliyor ve insanlar gibi yaşıyor. Çok neşeli, yerinde duramayan, etki gücü yüksek bir karakter. Ona göre tesadüf diye bir şey yok. Çünkü tesadüfler koruyucu melekler tarafından ayarlanmakta.

Karakteri  Jane Lynch canlandırmaktadır. Kendisini birçok filmden ve yine birçok dizideki konuk oyunculuklardan hatırlamakla beraber son olarak Glee’de izlemiştik.

kyle-bornheimer

 

Brad

Allison’un kardeşi. Emlakçılık yapmaktadır. Yeni boşanmış olan Brad, ekonomik durumu yüzünden kardeşinin garajında yaşamaktadır.

Karakteri Kyle Bornheimer canlandırmaktadır.

 

 

6a54ac00-4847-11e5-a565-f54553869966_Angel-From-Hell2

 

Marv

Allison’un babası. Yukarıda da belirttiğim gibi kendisi de cilt doktoru. Çocuklarına karşı korumacı bir tavır sergilemektedir.

Karakteri Kevin Pollak canlandırmaktadır. Kendisini birçok büyük filmden hatırlayabileceğiniz gibi son konuk oyunculuklarından Mom’da da izlemiştik.

 

Yazarın Notu

İlk olarak sizin de görebileceğiniz gibi çok zengin bir kadrosu var. Konusuyla beraber diziye başlama sebeplerimden oldu.

İkinci olarak melek deyince belki fantastik ögeler (havada uçuşan sihirler, vs…) aklınıza gelebilir (şahsen aklımın ucundan geçmişti.) ama şu ana kadar görmedik. Görmeyeceğiz de galiba. Bence iyi olmuş.

Genel olarak hafif, kafa yormayan, izlenilesi bir dizi olmuş. Çerezlik niyetine güncel olarak tüketebilirsiniz.

Angel-From-Hell-CBS-1

Son olarak fragmanı

https://youtu.be/BwwtGKCDGco

(Bir de 5 dakikalık uzun bir fragman var ama ilk bölümü izlemiş gibi oluyorsunuz.)

Angel-From-Hell-CBS-logo-key-art