Online yayın yapan dijital platformlardan Hulu, 14 Kasım Salı günü bizi yeni bir dizi ile buluşturdu: Future Man

Bilim kurgu ve komediyi harmanlayan dizinin 13 bölümlük ilk sezonu aynı gün toplu olarak yayınlandı.

Bölüm süreleri 26 ile 35 dakika arasında değişen komedinin mutfağında Seth RogenEvan GoldbergJames WeaverMatt TolmachAriel ShaffirBen Karlin ve Kyle Hunter gibi isimler var.

KONU

Josh Futturman Los Angeles’ta ebeveynleri ile birlikte yaşayan, bir kimya laboratuvarında hademe olarak çalışan, bilgisayar oyunu bağımlısı asosyal bir gençtir. Oyunlarda ve hayallerinde kendisine soyadı ile de uyumlu Future Man lakabını takmıştır. Dizimizin adı da buradan geliyor.

Josh, şu sıralar ise Biotic Wars isimli bir oyunu bitirmeye fena halde takmıştır. Sonrasında olacaklardan habersiz bir şekilde! Oyunu bitirir ve bitirdiği anda karşısında gelecekten gelen 2 kişi belirir. Bu iki kişi Josh’ın Biotic Wars’tan aşina olduğu 2 karaktere çok benzemektedir: Tiger ve Wolf. Hatta benzemekten daha da ötedir. Bu oyunu biyotik istilasından dünyayı kurtaracak kişiyi bulmak amacıyla 2162 yılında yaratıp günümüze gönderen direniş grubunun birer üyesidirler. Elbette bu oyunu tasarlarken karşılarında bulmayı bekledikleri kurtarıcı tam olarak Josh gibi biri değildir lakin elde olanla idare etmek zorunda kalırlar. Komedi dolu macera başlar!

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

Yukarıda kendisinden epey bir söz ettiğimiz kahraman olmanın gerektirdiği fiziksel becerilerden yoksun, sempatik, iyi kalpli ve duygusal Josh Futturman karakterine The Hunger Games film serisinin yıldızlarından Josh Hutcherson hayat veriyor.

Bastırılması zor bir öfkeye ve şiddete duyulan büyük bir hazza sahip, tam bir yok edici olarak tarif edilebilecek, bastırılmak zorunda kalınmış insani duyguları yavaş yavaş ortaya çıkan Wolf karakterini Preacher dizisinden anımsanabilecek Derek Wilson canlandırıyor. 

Wolf ile benzer özelliklere sahip olmasına rağmen ona göre daha sağ duyulu ve aklı başında kabul edilebilecek, direniş grubunun komutanlarından Tiger karakterinde ise Happy Endings, Scrubs, Benched ve Casual gibi komedi dizilerinden yakinen tanıdığımız Eliza Coupe karşımıza çıkıyor.

Josh’ın çalıştığı kimya laboratuvarının sahibi şen şakrak bir bilim adamı olan Dr. Elias Kronish karakteriyle GreenleafThe Cape, Enlisted gibi diziler ve birçok sinema filminden aşina olduğumuz Keith David karşımıza çıkıyor tekrar eden bir rolde.

Josh’ın işyerinden hoşlandığı ama cesaretini toplayıp açılamadığı, güzel bir kadın olan ve Kronish’in sekreterliğini yapan Geri Elizabeth Lange karakteriyle ise Man Seeking Woman, Casual, Unforgettable gibi dizilerden tanıdığımız Britt Lower‘ı izleme fırsatı yakalıyoruz yine tekrar eden bir rolde.

Üçlümüzün geçmişe yaptıkları bir yolculuktan tanıdıkları Dedektif Vincent Skarsgaard karakteriyle Too Close to Home’dan anımsanabilecek Robert Craighead, Josh’ın babası Gabe Futturman karakteriyle Gary Unmarried, Your Family or Mine ve Kingdom Hospital gibi dizilerden aşina olduğumuz Ed Begley Jr., Josh’ın annesi Diane Futturman karakteriyle geçtiğimiz haziran ayında vefat eden Glenne Headly ve Kronish’in ortağı Dr. Stu Camillo karakteriyle Haley Joel Osment tekrar eden rollerle karşımıza çıkan diğer isimler konumunda.

YAZARIN NOTU

Henüz ilk 6 bölümünü izlediğim diziden şu ana kadar memnun olduğumu belirtebilirim. Komedisi de bilim kurgusu da yeterli seviyelerde. Ama çok yüksek bir beklentiyle de başına oturmamak lazım. Arkasında Seth Rogen’in olduğu belli oluyor. Dozunda bir absürtlük ve sululuk hakim. 3 ana karakteri bir arada izlemesi oldukça keyifli. Josh Hutcherson, Eliza Coupe ve Derek Wilson dışında Britt Lower ve Keith David de büyük renk katmış diziye.

Dediğim gibi çok yüksek bir beklentiyle başına oturmadığınız takdirde büyük ihtimalle seversiniz diziyi.

Çiçeği burnunda dizinin 2. sezon olup olmayacağı ile ilgili henüz bir açıklama olmadığını belirtiyor ve izleyecek olanlara iyi seyirler diliyorum.

FRAGMAN

Önemli Bağlantılar

Resmi SiteIMDBWikipediaTwitterFacebookInstagram