Gary Unmarried, CBS‘in 24 Eylül 2008 – 17 Mart 2010 tarihleri arasında 2 sezon yayınladığı kahkaha efektli bir komedi dizisi. İlk sezonu 20, 2. sezonu 17 bölümden oluşuyor. Bölüm süreleri ise 20-21 dakika uzunluğunda.

Dizinin yaratıcısı Ed Yeager. Yönetmenliğini üstlenen isim ise James Burrows. Yapımcı kadrosunda da Dionne KirschnerMark NasserJames BurrowsBill DalyIra Ungerleider ve Ed Yeager gibi isimler bulunuyor.

IMDBWikipedia 

Gary ve Allison yaklaşık 3 ay önce boşanmış ama hala boşanmış olmanın sınırlarını tam olarak çizememiş, birbirleriyle pek iyi geçinemeyen eski bir karı kocadır. İkilinin Tom ve Louise isimlerinde 11-12 yaşlarında ortak velayeti paylaştıkları 2 çocuğu bulunmaktadır. Şu an Allison, zamanında Gary ile beraber gittikleri Walter isimli evlilik danışmanı ile beraberdir. Gary ise evini boyadığı genç ve güzel müşterisi Vanessa ile yeni bir ilişkiye başlamak üzeredir. Fakat ikilimiz bir yandan bu yeni hayatlarını inşa etmeye çalışsalar da birbirleri ile olan tatlı itişmeleri hala son bulmamıştır. Bu durum da ikilinin hayatlarının yeni ayrılmış yolunda tümsekler oluşturmaktadır.

Boyacılık yaparak geçimini idame ettiren, Allison ile olan evliliğinin sonlanmasının ardından aradığı mutluluğu ve rahatlığı bulan ana kahramanımız Gary rolünde Ghost Whisperer dizisinden anımsayabileceğiniz Jay Mohr‘u izliyoruz.

Gary’den aldığı nafaka, ev, araba ve yeni sevgilisi Dr. Walter Krandall’ın katkılarıyla yaşamını idame ettiren, her konuda tartışma çıkarmaya meyilli, inatçı ve çekişmeyi seven karakterimiz Allison rolünde Out Of Practice, Californication ve Nip/Tuck gibi dizilerden hatırlayabileceğiniz Paula Marshall karşımıza çıkıyor.

Gary ve Allison’ın babasının hık demiş burnundan düşmüş oğlu Tom rolünde Ryan Malgarini‘yi, zeki, çalışkan ve toplumsal farkındalık sahibi kızları Louise rolünde ise Supernatural‘dan tanıdığımız Kathryn Newton‘ı izliyoruz.

Gary’nin küçük boyacılık firmasındaki personeli ve yakın arkadaşı Dennis rolünde About A Boy dizisinden tanıdığımız Al Madrigal, Allison’ın erkek arkadaşı Dr. Walter Krandall karakterinde St. ElsewhereKingdom Hospital ve Your Family Or Mine gibi dizilerden tanıdığımız Ed Begley Jr., Gary’nin yeni kız arkadaşı Vanessa rolünde ise Hart Of Dixie ve Kitchen Confidential dizilerinden tanıdığımız Jaime King ilk sezonda izleme fırsatı yakaladığımız diğer isimler.

2. sezonda dizide yer alan isimler ise Royal Pains ve Two And A Half Men‘den tanıdığımız Brooke D’Orsay, Playing House‘tan hatırlayabileceğiniz Keegan-Michael Key ve The League, Modern Family, Wilfred gibi dizilerdeki konuk oyunculuklarından anımsayabileceğiniz Rob Riggle.

Konuk oyuncu havuzunda ise Kathleen Rose PerkinsRob HuebelJane CurtinMartin MullNiecy NashAimee GarciaSpencer GarrettMarisa MillerBre BlairIan GomezMatthew LillardRandall ParkJean Louisa KellyEllen WroeBonnie SomervilleGarret DillahuntKevin SorboNadine Velazquez ve Rachael Harris gibi isimler bulunuyor.

Benim henüz 10 bölümünü izlediğim ve şu ana kadar izlemekten büyük keyif aldığım bir komedi oldu Gary Unmarried. Jaime King‘li, Ed Begley Jr.‘lı, Al Madrigal‘lı bu ilk sezon kadrosunu izlemek büyük şans. Çocukların ikisi de çok sempatik ve iyi de performans gösteriyorlar. Supernatural’dan çok sevdiğim Kathryn Newton‘ın bu minik hallerini izlemesi çok keyifli. Jay Mohr ve Paula Marshall arasında da çok iyi bir uyum yakalanmış durumda. Allison’ın çoğu tepkisi en az Gary kadar benim de sinirlerimi bozmakta olduğu için Gary ile sağlam bir empati bağı yakalamış durumda izlemeye devam ediyorum diziyi.

Kadro değişikliğinin ardından 2. sezonda diziye olan bu pozitif yaklaşımım devam eder mi bilemeyeceğim şu an için elbette ama Two And A Half Men’den sevdiğim Brooke D’Orsay‘ı izlemekten keyif alacağımdan eminim.

Başarılı bir hikaye akışı var, eğlenceli karakterlere sahip, vakit geçirmek için ideal bir CBS komedisi. Temposu tam kıvamında, oyunculuklar da başarılı. Bu da fragmanı.

İzleyecek olanlara iyi seyirler! :)