american-housewife-poster

Bu sonbaharda Amerika’nın ulusal kanalları arasında bulunan ABC’de başlayan ve geçtiğimiz ayın başında 22 bölüme uzatılarak tam sezon onayını kapan yeni aile komedisi American Housewife, geçtiğimiz gün 8. bölümünü arkasında bıraktı. Manhattan Love Story ve Bunheads gibi erkenden iptali gören dizilerin mutfağında bulunmuş olan Sarah Dunn‘ın imzasını taşıyan yapım, yeni başlayan diğer diziler de hesaba katıldığında şu an için kanalına fena olmayan reytingler getiriyor.

Buraya kadar olan kısım ilginizi mi çekti? O zaman gelin, sizin için hazırladığımız tanıtım yazısının aşağısına da bir göz atın! Bakalım American Housewife, şans verilecek diziler listenize girmeyi başarabilecek mi?

american-housewife-1

KONUSU VE KADROSU

American Housewife’ı Connecticut’a bağlı olan Westport’ta geçen sevimli bir aile komedisi olarak tanımlayabiliriz. Ancak komedi dizilerinin çoğunun tek cümleyi aşan ve bahsedebileceğim ayrı bir konusu olmadığı için, böyle durumlarda diziyi karakterler üzerinden anlatmayı tercih ediyorum.

  • Katie Otto: Dizinin başkarakteri ve aynı zamanda anlatıcısıdır. Kilolarıyla başı dertte olan karakterimiz, kendine fazlasıyla güvenen, zeki bir kadındır. Bu rolde, Katy Mixon‘ı görüyoruz. Oyuncumuzu, Mike & Molly ve Eastbound & Down gibi komedi dizilerinden de tanıyor olabilirsiniz.
  • Greg Otto: Katie’nin tarih profesörü olan kocasıdır. Evin annesinin yanında fazlasıyla mülayim kalan Greg, sıcak ve sevgi dolu bir adamdır. Bu rolde, Diedrich Bader‘ı görüyoruz. Oyuncumuza, Veep’ten de aşina olabilirsiniz.
  • Taylor Otto: Katie ve Greg’in büyük kızı, aynı zamanda da en büyük çocuğudur. 14 yaşında olan karakterimizin genellikle aklı bir karış havadadır. Bu rolde, Meg Donnelly‘yi görüyoruz.
  • Oliver Otto: Katie ve Greg’in ortanca çocuğudur. Henüz 12 yaşında olmasına rağmen kumara fazlasıyla düşkün olan karakterimizin kafası ticarete de çalışmaktadır. Bu rolde, Daniel DiMaggio‘yu görüyoruz.
  • Anna-Kat Otto: Katie ve Greg’in üçüncü ve şu an için sonuncu çocuğudur. 7 yaşında olan karakterimizin obsesif-kompulsif bozukluğu vardır. Bu rolde, Julia Butters‘ı görüyoruz. Küçük oyuncumuzu, Transparent’tan da hatırlıyor olabilirsiniz.

KATY MIXON, ALI WONG, CARLY HUGHES

  • Doris: Katie’nin her şeyini anlattığı 2 yakın arkadaşından biridir. Asya kökenli olan karakterimizin maddi durumu da fazlasıyla iyidir. Bu rolde, Ali Wong‘u görüyoruz. Oyuncumuzu, Are You There, Chelsea? ve Black Box gibi ilk sezonun ötesine geçemeyen dizilerden de tanıyor olabilirsiniz.
  • Angela: Katie’nin diğer yakın arkadaşıdır. Şu an boşanma aşamasında olan karakterimiz, lezbiyendir. Bu rolde, aynı zamanda ilk oyunculuk deneyimini de yaşayan Carly Hughes‘ı görüyoruz.
  • Viv: Katie’nin yeni karşı komşusudur. Katie, fazlasıyla zayıf olan Viv’den pek hoşlanmamaktadır. Bu rolde, Leslie Bibb‘i görüyoruz. Oyuncumuzu, GCB ve Popular gibi dizilerin başrolünden tanıyor olabilirsiniz.

DIEDRICH BADER, KATY MIXON

SON SÖZ

American Housewife şu an için benim hafta hafta ve sıkılmadan takip ettiğim komedilerden biri. Başrolde bulunan Katy Mixon‘ın performansını gayet beğeniyorum. Ayrıca evin gereksiz ve antipatik büyük kızı haricinde diğer 2 çocuğa da alışmış durumdayım.

Ancak her ne kadar karakterlere alışmış olsam ve diziyi sempatik bulsam da, American Housewife’ın çoğu zaman ortalama bir komedinin üzerine çıkamadığını düşünüyorum. Eğer bu sezon takip ettiğim 1-2 tane daha düzgün komedim olsaydı, muhtemelen ilk 2 bölümünün ardından bu diziye bay bay derdim.

Türün özellikle meraklısı değilseniz American Housewife sizi pek açmayabilir ama beklentilerinizi yüksek tutmazsanız en azından sıkılmayıp iyi vakit geçireceğinizi tahmin ediyorum.

american-housewife-2

FRAGMANLAR

american-housewife-5