search_party_ver2_xlg

20-25 dakikalık komedileriyle tanınan TBS, geçtiğimiz sene başrolünde Alia Shawkat’ın bulunduğu kara komediye onay vermişti. Bu sene de Kasım ayında bizleri bu dizi ile buluşturdu. Kanal, diziyi her gün 2 bölüm yayınlayarak 5 günde tüm sezonunu bizlerin önüne sundu. Mutfağında Sarah Violet Bliss, Charles Rogers ve Michael Showalter‘ı bulunduran dizinin henüz 2. sezon onayı hakkında bir haber yok.

ÖNEMLİ BAĞLANTILAR

FacebookTwitterInstagramResmi SiteWikipediaIMDb

cs00il7veaeq_hj1

KONU

Dory ve arkadaş grubu, üniversiteden arkadaş oldukları Chantal’ın kayboluşuyla onu aramaya başlarlar. Dory’nin liderliğinde Chantal’ın kayboluşunu araştırmaya başlarlar. Bu sırada her birinin ilişki durumlarını, yaşantılarını ve çevreleriyle ilişkilerini de izliyoruz.

https-%2f%2fblueprint-api-production-s3-amazonaws-com%2fuploads%2fcard%2fimage%2f259276%2fsearch-party-lead

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

Dory Stewart (Alia Shawkat)

Chantal’ın kaybolduğunu öğrenen ilk kişi ve onu arayıp bulmak istediği için arkadaşlarını da yanına katıyor. Zengin bir ev hanımının kişisel asistanı olarak çalışmaktadır. Drew ile ilişkileri vardır.

Oyuncuyu Arrested Development dizisinden hatırlayabilirsiniz.

Drew Gardner (John Reynolds)

Dory’nin sevgilisi. Dory’nin Chantal’ı aramasını istemese bile onu desteklemektedir.

Oyuncuyu Stranger Things’den hatırlayabilirsiniz.

Elliott Goss (John Early)

Kıyafet tasarımcısı ve eşcinseldir. O da Chantal’ı bulmak için Dory’nin yanındadır.

Portia Davenport (Meredith Hagner)

Bir dizide oyunculuk yapmaktadır. Grubun eğlenceli ve sevimli kızıdır.

Oyuncuyu Veep, Men at Work ve Royal Pains dizilerinden hatırlayabilirsiniz.

Diğer oyuncular ise şu şekilde:

Dory’nin eski sevgilisi Julian rolünde Brandon Micheal Hall’u, kaybolan kız Chantal rolünde Clare McNulty’i, Keith rolünde Ron Livingston’ı ve Dory’nin asistanlığını yaptığı ev hanımı rolünde Christine Taylor’ı izliyoruz.

14322726_1836396516590286_19013786649081518_n

SON SÖZ

Konusu ilgimi çekince çok fazla bir beklentiye girmeden oturmuştum başına. İlk bölümler o çıtır çerez havasında geçse de sonradan istediğimin bir tık üstüne çıkarak severek izlediğim bir dizi haline dönüşüverdi. Oyuncular ve dizinin havası çok güzel. Sezon boyunca da gizemini sürdürdü. Özellikle Alia Shawkat’ı sevenler varsa mutlaka seyretsinler derim.

Son olarak da dizinin sonunun kapalı bittiğini söyleyebilirim. Barındırdığı gizem unsurunu açıkladılar ama sezon finalindeki olaylardan devam edebilecekse edebileceğini çıkarttım. Devam ederse yine severek izlemeye devam ederim; etmezse de güzel bir mini dizi olarak hatırlarım.

Tavsiyedir. İzleyecek olanlara iyi seyirler.

TANITIM FRAGMANI

search_party_xlg