CBS ekranlarında 26 Eylül 2019 tarihinde Evil isimli bir drama başladı. 13 bölümlük ilk sezonunu 30 Ocak 2020 tarihinde tamamlayan Evil, 2. sezon onayını Ekim ayı içerisinde cebine koymuştu.

The Good Wife, The Good Fight ve BrainDead dizilerinin de yaratıcısı olan MichelleRobert King çiftinin yaratıcısı olduğu dizinin yapımcıları arasında Liz Glotzer, Rockne S. O’Bannon ve Davita Scarlett gibi isimler de yer alıyor.

Korku, gerilim, gizem, doğaüstü ve suç ögelerini harmanlayan dizinin bölüm süreleri 41-43 dakika aralığında değişiyor.

Evil, 12 bölümlük süreçte 0.53 reyting oranı ve 3.602.000 izleyici sayısı ortalaması tutturmuş durumda.

KONU

Adli psikologluk yapan Kristen Bouchard isimli bir kadın, baktığı bir dava sırasında Katolik kilisesine bağlı olarak çalışan David Acosta isimli bir rahip adayının dikkatini çeker ve ondan bir iş teklifi alır. İşi kabul eder ve bundan sonraki süreçte kiliseye bağlı olarak çalışan ve gerçekleştiği iddia edilen doğaüstü olayların gerçeklik payını araştıran bir özel ekibin parçası olur.

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

 

Kristen Bouchard (Katja Herbers):

Konu bölümünde bahsettiğimiz adli psikolog. Aynı zamanda bir dağ tırmanışı sporcusu kendisi. Bir süredir sporcu kimliğini askıya almış durumda. Evli ve 4 küçük kız çocuğu annesi ayrıca kendisi. Dindar biri olmadığını da belirtmeden geçmeyelim. Doğaüstü şeylere inanmaz; şüpheci biridir.

Aktrisi Westworld ve Manhattan dizilerinden tanıyoruz.

 

 


 

David Acosta (Mike Colter):

Yaklaşık 3 senedir rahip adayı konumunda kendisi. Kiliseye bağlı olarak çalışan ve rapor edilen birçok vaka arasında tanrının mucizesini arayan bu özel ekibin lideri konumunda. İçip sarhoş olduğu vakitlerde ara ara tanrıyla iletişim kurabildiğine inanır. Bu haldeyken gördüğü görülerin tanrıdan bir mesaj mı yoksa kendi aklının bir oyunu mu olduğundan emin değildir.

Aktörü Luke Cage, The Defenders ve Agent X gibi dizilerden tanıyoruz.

 


 

Ben Shakir (Aasif Mandvi):

Söz konusu özel ekibin 3. ve son üyesi. Bir Müslüman kendisi. Teknik konularda sahip olduğu uzmanlıkla ekibe katkı sağlıyor. Doğaüstü olduğu düşünülen olaylara bilimsel birer açıklama getirmeye çalışıyor.

Aktörü This Way Up, Shut Eye ve The Brink gibi dizilerden anımsayabilirsiniz.

 

 


 

Sheryl Luria (Christine Lahti):

Kristen’ın annesi. Özgür ruhlu biri. Kristen’e kızların bakımı konusunda yardımcı oluyor. Kızlara karşı özgürlük tanıyan bir bakıcılık tarzının olduğunu söylemek mümkün.

Aktrisi Hawaii Five-0, The Blacklist, Jack & Bobby gibi dizilerden anımsamak mümkün.

 

 


 

Leland Townsend (Michael Emerson):

Kristen’ın bir meslektaşı. Dizideki uyuz ve kötü adam boşluğunu dolduruyor. Nedeni bilinmeyen bir şekilde insanları kötü davranışlarda bulunmaya teşvik ediyor.

Aktörü Lost ve Person of Interest dizilerinden tanıyoruz.

 

 


Kristen’ın tatlı yaramazlıkları olan ama özünde uslu çocuklar olan 4 kızından Lynn rolünde Brooklyn Shuck‘u, Lila rolünde Skylar Gray‘i, Lexis rolünde Maddy Crocco‘yu ve Laura rolünde Dalya Knapp‘i izliyoruz.

Kristen’ın psikoloğu Dr. Boggs rolünde Supernatural, The Truth About the Harry Quebert Affair ve Better with You gibi dizilerden anımsanabilecek Kurt Fuller‘ David’in patronu Papaz Matthew Korecki rolünde House of Cards ve Servant dizilerinden anımsanabilecek Boris McGiver, Kristen’ın tıpkı onun gibi bir dağ tırmanışı sporcusu olan ve bir süredir evde olmayan kocası Andy rolünde Glitch ve No Activity dizilerinden tanıdığımız Patrick Brammall ve Kristen’ın dedektif arkadaşı Mira Byrd rolünde ise Zoo ve The Whispers dizilerinden tanıdığımız Kristen Connolly karşımıza çıkıyor tekrar eden rollerle.

Konuk oyuncu havuzunda ise Noah Robbins, Karen Pittman, Li Jun Li, Renée Elise Goldsberry, Dascha Polanco, Tara Summers, Megan Ketch, Heather Lind, Jennifer Ferrin ve Annaleigh Ashford gibi isimler yer alıyor.

YAZARIN NOTU

Pek standardı olmayan bir sezon geçirdiğimizi söyleyebilirim diziyle ilgili. Oldukça keyifli geçen bölümler olduğu gibi hiç sarmayan bölümler de izledim sezon içerisinde. Fena olmayan bir kadrosu olduğunu ve özellikle de Katja Herbers’i izlemenin oldukça keyifli olduğunu düşünüyorum. Aktrisin çok doğal bir performans ortaya koyduğunu düşünüyorum. Aynı şekilde en çok Dalya Knapp (Laura) olmak üzere çocuk karakterlerin doğal ve tatlı halleriyle diziye renk kattıkları kanaatindeyim. Christine Lahti’nin anneanne tiplemesini de seviyor ama Michael Emerson’ın karakterini hiç mi hiç ciddiye alamıyor ve gereksiz buluyorum. George tiplemesine bayıldığımı da belirtmeden geçmeyeyim aklımdayken.

Evil’ın beklentinizi düşük tutmak kaydıyla şans verilebilecek bir dizi olduğunu düşünüyor ve izlemeye niyeti olanlara iyi seyirler diliyorum.

FRAGMAN