Lifetime’ın bu yaz başlayan yeni draması UnReal’in tanıtımına hoş geldiniz.

unreal_still

KÜNYE

Tür: Drama

Sezon – Bölüm Sayısı: 1 Sezon – 10 Bölüm

Onay Durumu: 2. sezon onayı aldı.

Mutfaktakiler: Marti NoxonSarah Gertrude ShapiroRobert M. SertnerJason Neese

Yayınlandığı Kanal: Lifetime

WikipediaIMDB – Resmi Site –  Twitter – Facebook

60e8cbf0-0652-0133-5029-0ec273752cbd

KONU

Dizinin merkezinde Everlasting isimli The Bachelor tarzı bir reality şov var. Şov, bir flörtleşme yarışması. Yarışmanın yardımcı yapımcısı (yarışmacı kızların bir bölümünden sorumlu personel) olarak çalışan kahramanımız  Rachel Goldberg, şovun yapımcısını memnun edebilmek için işe gereğinden biraz fazla dahil olunca olaylar gelişiyor.

unreal-lifetime

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

UnReal exposes the sick, twisted heart of shows like The Bachelor.

Rachel

Rachel Goldberg (Shiri Appleby):

Dizinin ana karakteri. Patronları Quinn ve Chet’i memnun etmeye çalışırken şovun akışına fazlaca dahil olan yardımcı yapımcı. Psikolojik sorunları var. Geçen sezon şovun finalini az daha berbat ediyorken, yaptıkları reytinge fayda sağlayınca ikinci bir şans elde etmiş. Entrika konusunda kimse eline su dökemez ve mükemmel bir manipülatif.
Karakteri, Roswell ve Life Unexpected dizilerinden hatırladığımız Shiri Appleby canlandırıyor.

UnReal-Quinn

Quinn

Quinn (Constance Zimmer):

Rachel’ın patronu, şovun ana yapımcısı (ana kumandası). Şovun patronu Chet’in metresi. En az Rachel kadar manipülatif; ama ondan daha acımasız. Şov, onun için her şeyden daha önemli.

BRAND_LFT_UNRL_174275_SFM_000_2398_15_20150706_000_HD_768x432-16x9

Chet

Chet (Craig Bierko):

Şovun patronu. Evli, çapkın, uyuşturucu müptelası. Uzun yıllardır Quinn ile bir ilişkisi var. Şov, onun için 2. planda. Onun için asıl önemli olan zevkleri.

Jeremy – Jay – Shia

Jeremy (Josh Kelly):

Şovun kıdemli kameramanı. Rachel ile arasında eski bir dava var.

Jay (Jeffrey Bowyer-Chapman):

Şovun tıpkı Rachel gibi 3 yardımcı yapımcısından biri. Her yardımcı yapımcının olduğu gibi onun da ilgilendiği ve kazanması için desteklediği adaylar var. Eşcinsel.

Shia (Aline Elasmar):

Şovun bir diğer yardımcı yapımcısı.

BRAND_LFT_UNRL_175283_SFM_000_2398_15_20150723_000_HD_768x432-16x9

Adam

Adam (Freddie Stroma):

Şovun beyaz atlı prensi. İngiliz bir soylu. Tam bir Don Juan. Babası ile arası bozuk olan Adam’ın şova katılma amacı, kendi ayakları üzerinde durabileceğini babasına ispatlamak ve magazindeki kendisine dair kötü imajı düzeltmek.

Mary

Mary (Ashley Scott):

Şovun prenseslerinden. Yalnız bir anne. Quinn’in favori adaylarından biri.

Aktrisi Jericho dizisinden hatırlayabilirsiniz.

Britney

Britney (Arielle Kebbel):

Şovun prenseslerinden. Yarışma başlar başlamaz kendini ön plana çıkarmaya çalışan isimlerden biri. Kavga ve gürültüden hoşlanan, öncelikli amacı Adam’ın kalbini çalmak değil yüzünü milyonlara tanıtmak olan bir kişi. Quinn’in favorilerinden.

Ballers, The Vampire Diaries, 90210 gibi dizilerden hatırlayacağımız Arielle Kebbel karaktere hayat veriyor.

wpid-10

Anna – Faith- Grace

Anna (Johanna Braddy):

Şovun prenseslerinden. Duygusal, zeki, güzel. Bu tarz şovlar için farklı bir kombinasyon. Adam’ın favorilerinden ve Grace ile yoğun bir rekabet halinde.
Karakteri, ABC’nin 27 Eylül’de başlayacak Bollywood yıldızı Priyanka Chopra‘nın başrolde olduğu yeni dizisi Quantico‘da da izleme fırsatı yakalayacağımız
Johanna Braddy canlandırıyor.

Faith (Breeda Wool):

Şovun prenseslerinden. Teksas’lı ve oldukça doğal. Başkaları tarafından şovu kazanmasına hiç şans verilmese de Adam’ın çevresinde bulunmasından hoşlandığı birisi.

Grace (Nathalie Kelley):

Şovun prenseslerinden. Model, seksi, hırslı, Latin olmasıyla da öne çıkıyor. Şov için herkesin favorisi. Adam’ın bir diğer favorisi. Anna ile yoğun bir rekabet halinde.

Shamiqua – Athena

Shamiqua (Christie Laing):

Şovun prenseslerinden. Güzel, zeki ve kültürlü biri. Şov için kendini şekilden şekile sokmak ona göre değil. Yine de barındırdığı özellikler ile bu tarz bir yarışma için biçilmiş kaftan. Yarışma başlar başlamaz çoğu kişinin favorilerinden biri.

Arrow‘dan hatırlayabileceğiniz Christie Laing karakteri canlandıran isim.

Athena (Natasha Burnett):

Şovun prenseslerinden biri. Shamiqua’nın tam tersi özelliklere sahip. Pek de zeki olmayan, kültürsüz, kaba saba, görgüsüz bir tip. Şov için kendini her şekle de sokabilecek biri. Kavgacı bir karaktere sahip.

unreal-02

ur_101_08072014_jd_0509

YAZARIN NOTU

Bir reality şovun kamera arkası, entrikalar, manipülasyonlar, bolca atraksiyon ve güzel kızlar… Eee daha ne olsun? Genel olarak kadınlara yönelik ve pembeye yakın içerikli yayın yapan kablolu kanal Lifetime çeker de hiç heyecan eksik olur mu zaten? Farklı konusu da dizinin en önemli artısı tabii ki. Kamera arkasındaki olayları anlatması sebebiyle 2007 yapımı Eva Mendes filmi Live‘ı da anımsatmıyor değil hani. Karakterlerin tamamının da kendini kolayca sevdirdiğini söylemek lazım ayrıca.

Diziye 2. bir Jane The Virgin vakası diyebiliriz. Yanlış anlaşılmasın, konusu itibarıyla falan değil; reytingler ve yarattığı etki itibarıyla. Tıpkı Jane The Virgin gibi yüksek reytingler almamasına rağmen sosyal medyadan ve eleştirmenlerden tam not alan, bu yolla kanalın bolca konuşulan bir dizisi olmayı başaran UnReal; 40’ar dakikalık 10 bölümden oluşan 1. sezonu ile yaz dönemi için ilaç gibi geldi yabancı dizi severlere.

Hazır 2. sezon onayı da almışken; yazın kafa dağıtmalık, keyifli vakit geçirmelik hoş bir dizi sizlere! Haydi izlemeye!
unreal son

FRAGMAN

960

Unreal_ep2a

Unreal-Episode-2-e1433880459209

unreal-tv-show-image-5

 

unreal-recap

ur_108_08072014_jd_0017