Vertigo Films, İngiliz Channel 4 için, Gareth Edwards‘ın (GodzillaRogue One) 2010 yılında yönettiği ilk sinema filmi Monsters‘ı uyarlamaya girişiyor.

Top Boy, Gunpowder dizilerinin yapımcısı Ronan Bennett, dizinin yürütücü yapımcılığını, Daniel Fajemisin-Duncan ve Marlon Smith (New Blood), dizinin yazarlığını üstlenecekler. Simon Maxwell ve yapımcılar, Amazon ve Netflix de dahil olmak üzere Amerikalı bir ortak arayışındalar. 

Konusu: NASA, 2009 yılında güneş sistemimizde uzaylı yaşamın varlığına dair bir takım deliller ettiğine açıklar. Örnek toplaması için gönderilen insansız uzay aracı, dönüş yolunda kazaya uğrar ve Meksika’ya düşer. Kaza sonrası bölgede yeni yaşam biçimleri oluşmaya başlar. Bu bilinmeyen yaşam formu nedeniyle bölge karantinaya alınır. Önce Meksika sınırı, sonra ülkenin yarısı yasak bölge ilan edilir ve Amerika ve Meksika ordusu yaratıkların istilasını engellemek için önlemler almaya başlar. Amerikalı foto muhabiri Andrew Kaulder, isteksiz bir şekilde işverenin kızı Samantha Wynden’ı, Meksika’da yaratıkların bulunduğu Enfekte Bölgeden Amerika’ya götürmeye çalışır.

Halt and Catch Fire ve Godless gibi dizilerden yakından tanıdığımız Scoot McNairy ile yine Godless dizisinde rol alan, McNairy’nin gerçek hayattaki eşi Whitney Able‘ın başrolünde olduğu İngiliz bilim kurgu korku filmi Monsters, 500 bin dolara mal olmuş ve sinemalarda yaklaşık 4 milyon 250 bin dolar kadar hasılat elde etmişti.

Kaynak