Merhabalar efendim, yine yepyeni bir anime tanıtımım ile karşınızdayım. En son size Hunter x Hunter‘ı tanıtmıştım. Hunter x Hunter bitti, e peki bu adamlar onun yerine ne yapmaya başladılar? Tabii ki de yine çok eski bir mangayı günümüze uyarlayarak bizi yine büyülüyorlar!

Kiseijuu, yani bizim dilimiz ile “Parazit” çok ilginç bir konusu ile karşımıza çıkıyor. Mangası 1988 – 1995 yılları arasında yayınlanıp sona ermiştir. 2014 sonbaharında başlayan seri henüz daha başlarında ve 24 bölüm olarak tasarlandı.4-tileKonusu: 

Sıradan bir lise öğrencisi olan Shinichi’nin hayatı bir gün gökyüzünden gelen parazitler tarafından bozulur. Yeryüzüne inen parazitler, insanların ağzından ya da kulağından içeriye girerek onların beynini ele geçirmeye başlar. Fakat Shinichi’ye denk gelen Migi adındaki parazit kulağından içeri girip beynini ele geçirme konusunda başarısız olur. Tekrar denemesinde ise Shinichi’nin sadece sağ kolunu ele geçirebilir. Bu ikili artık beraber yaşamak zorundadır ve Migi sayesinde etrafında olan bitenleri tek bilen kişi de Shinichi’dir. Artık hayatı bir yandan insanların Migi’yi görmesine engel olarak, diğer yandan ise insan düşmanı parazitlerle dövüşerek geçecektir.

Serinin aksiyon yönü çok olduğu gibi psikolojik yönleri de çok. Gerilimli sahnelerde Dubstepvari müzikleri ile duyguyu çok güzel veriyorlar. Vücuduna parazit giren herkesin kişiliklerinde de değişim olduğu için bu yönlerine çok derine inilmese de değiniliyor.

Not: Oradan buradan çıkan uzuvlar, kan, vahşet, cinsellik ne ararsanız var. Hatta yer yer ağır bir dili bile olabiliyor. İzleyeceklerin bu uyarıya dikkat etmesinde fayda var. Seri henüz çok başlarında olduğu için uzun uzun yazılacak pek bir şey yok. Yine de altta dizinin ilk giriş jeneriğini paylaşayım.
Eğer orjinal ve yeni bir şeyler arıyorsanız bu seri tam size göre. Umarım bir şans verirsiniz. Sayanora!