Christian Slater
Christian Slater

Televizyon dünyasında Christian Slater (True Romance, Interview with the Vampire, Murder In The First) üzerine 3 yıldır hummalı bir çalışma var. Kendisi çok sevdiğim bir aktör olmasına rağmen bu yıla kadar bir türlü dikiş tutturamadı. Üstüne bu yılın akıbeti de hala belli değil malesef. Şimdilik ‘Breaking In‘ ile fena gitmiyor. İzleyici oraları umut verici ama, yayınlandığı kanaldan hala yeni sezon siparişini almadı. O zaman önce Christian Slater’ın bugüne gelene kadarki tv serüvenine bir göz atalım, sonra da yeni dizisi Breaking In’den bahsedelim.


My Own Worst Enemy

Öncesinde dizilerde bölümlük rollerde oynamışlığı vardı fakat aktör tv dünyasına esas girişini 2008’de ‘My Own Worst Enemy‘ ile yaptı; çift kişilikli, iki ayrı hayatı olan bir özel ajanı oynuyordu ve rol üstüne oldukça yakışmıştı. Fakat NBC, 9. bölümden sonra diziyi yayından kaldırdı ve iptal etti. Aslında dizi giderek güzelleşiyordu ve heyecanlı bir hal almaya başlamıştı ama babanızın kanalı bile olsa ulusalda o reytinglerle tutunmanız imkansız. Ayrıca My Own Worst Enemy’nin eksik tarafı, diğer rollerden gelen desteğin az olmasıydı. Christian Slater diziyi tek başına götürüyor gibiydi ki onun çabalarıyla ve sevenleriyle de bir yere kadar gitti.


The Forgotten

İkinci denemesi neredeyse bir yıl sonra Jerry Bruckheimer‘ın yapımcılığını üstlendiği The Forgotten ile olacaktı. My Own Worst Enemy bitince boşa çıkan Christian Slater’a, The Forgotten’da Rupert Penry-Jones tarafından bırakılan rol önerildi ve o da kabul etti. Hatta, 22dakika’da haberi de yapılmıştı. Slater’ın 2 yıl önce kızı kaçırılan eski bir polisi canlandırdığı dizi, bir grup amatör dedektifin kimliği belirsiz cesetlere, sahip oldukları hayatı geri verme çabasını anlatıyordu. Benim kanaatime kalırsa vasat bir diziydi ve buna rağmen ABC 17 bölüm dayandı diziye. Muhtemelen Jerry Bruckheimer’ın hatrınaydı :)

Çok bereketli geçirdiğimiz Nisan ayının 6’sında Christian Slater’ın tutmaya en çok yaklaşan dizisi Breaking In başladı. Salı akşamları Fox’ta yarım saat olarak yayınlanıyor ve şimdilik 7 bölüm siparişi var. Dizi, ‘Contra Security’ adında mekanlara yüksek teknoloji güvenlik sistemleri kuran bir şirkette geçen olayları anlatıyor. Çok büyük firmalardan başlayan ve konutlara kadar uzanan geniş bir alanda çalışıyor Contra. Önce şahıslar veya firmalar güvenlik sistemlerinin sorgulanması için başvuruyorlar, sonrasında da ekibimiz onların bu sistemlerini kırararak onlara daha iyisine ihtiyaçları olduğunu ispatlıyor. Her bölümde başka bir macera var ve ekibin kendi içindeki olaylar sayesinde dizi esprili bir şekilde devam ediyor.

Ekibin başı Oz rolünü Christian Slater canlandırıyor. Oldukça zeki, her türlü duruma karşı hazırlıklı, sürekli planlar yapan ve dediğim dedik bir patron kendisi.Ekibin bilgisayar dahisi Cameron Price rolü Bret Harrison‘a ait. Cam, hackerlık yapan bir üniversite öğrencisi iken, Oz’un tehditleri yüzünden kendini bir anda şirketimizde çalışırken buluyor ya da bulmak zorunda kalıyor.Alphonso McAuley‘in oynadığı Calvin ‘Cash’ Sparks, Contra’nın teknoloji uzmanı ve tam bir ‘geek’. Yaptığı eşek şakalarıyla da dizinin önemli eğlence kaynaklarından biri.Ekipteki güzel kızı, aynı zamanda da kilit kırıcı eski kafalı hırsız Melanie rolünü Odette Yustman oynuyor.Trevor Moore’un canlandırdığı Josh Armstrong karakteri ekibin rol yapma uzmanı.Son olarak da Smallville’den tanıdığımız Michael Rosenbaum var. O da Melanie’nin araba sevdalısı aptal erkek arkadaşı olarak karşımıza çıkıyor. Aslında karateri, ‘douchebag’ denilen tip tam olarak :)Göz atmak isteyenlere, Fox’un dizi için hazırladığı sitede Oz, Cam, Cash ve Melanie karakterlerinin biraz daha detaylı tanıtımları var.

Bana kalırsa oldukça eğlenceli bir dizi, konusu değişik. Biraz Leverage‘ı andırıyor. Fakat ondaki hafif ciddi hava burada hiç yok. Zaman zaman romantik komedi kıvamı da alıyor. Ayrıca kısa olmasından dolayı daha çerez bir dizi. Memnun kalacağınızı düşünüyorum, iyi seyirler :)