Universal Content Productions (UCP), Dr. Death için çalışmalara başladı. Wondery ile aynı adlı podcast serisinden uyarlayacakları diziyi hazırlayıp kanallar ve dijital servisler için pazarlayacaklar. Wondery stüdyosu, daha önce Dirty John ve Homecoming gibi podcast’ten uyarlanan iki diziye daha imza atmıştı.

Dizi, Christopher Duntsch (Jamie Dornan) adlı doktorun gerçek hikayesine dayanacak. Kendisi, geliştirdiği nörocerrahi projesiyle yıldızı parlayan, Dallas tıp camiasının yükselen yıldızı. Fakat son zamanlarda, hastaları karmaşık ama rutin operasyonlar için ona gittiğinde sonları felç kalmak ya da ölüm olmaktadır. Kurbanların sayısı arttıkça, iki meslektaşı ve genç bir savcı onu durdurmak için işe koyulurlar.

Alec Baldwin, sinir cerrahı Robert Henderson’ı canlandıracak. Kendisi sakin, temkinli ve sistematik çalışan bir cerrah. Christian Slater’ın hayat vereceği kalp-damar cerrahı Randall Kirby ise aksine atılgan ve dürtüleriyle hareket eden biri. Adalet adına sistemi yerle bir etmeye istekli. Yöntemleri ve kişilikleri zıt olsa da bu iki doktor aynı amaç için işbirliği yapmak zorundalar.

Kaynak