Amazon ve Paramount Television, Paul W.S. Anderson‘ın yönettiği, Laurence Fishburne, Sam Neill, Joely Richardson, Kathleen Quinlan, Jason Isaacs, Richard T. Jones, Sean PertweeJack Noseworthy‘nin başrollerini paylaştığı 1997 yapımı bilim kurgu, korku, gerilim filmi Event Horizon‘ı dizi olarak televizyona uyarlamaya girişiyor.

Yıl 2047. 7 yıl önce, 4.2 ışık yılı uzaklıktaki dünyaya en yakın yıldız olan Proxima Centauri‘ye yolculuk için yola çıkan ve kısa sürede kaybolan Event Horizon adlı gemi, gizemli bir şekilde Neptün’ün etrafındaki yörüngede ortaya çıkar. 7 yıl önce insanlara bu geminin derin uzay araştırma gemisi olduğu, güneş sisteminin sınırlarını keşfetmek üzere gönderildiği ve reaktör arızası sonrası havaya uçtuğu söylenmiştir. Event Horizon aslında, yapay kara delik oluşturarak, boyutlar arası bir geçit ile galaksideki uzak noktalara seyahat etmeyi sağlayan kütle çekim motorunu test etmek amacıyla yola çıkan gizli bir devlet projesidir.

Lewis and Clark adlı kurtarma gemisi, Event Horizon’ın gizemli bir şekilde ortaya çıkması sonrası olayı araştırmak için gönderilir. Ekibe Event Horizon’ı tasarlayan bilim adamı da katılır ve gerçek hikayeyi anlatır. Ekip Event Horizon’a vardığında, tüm mürettebatın katledildiğini görür. Geminin bilinen evren dışında cehennem bir boyuta gidip şeytani bir kötülük ile geri döndüğünü anlarlar. Bu sırada ekip kendi korkularına bağlı rahatsız edici bir takım hayaller deneyimlemeye başlarlar.

Adam Wingard (Death Note, Blair Witch, Godzilla vs. Kong), potansiyel dizinin yönetmeni ve yönetici yapımcısı olacak.

Kaynak