Amazon, Stieg Larsson’un dünya çapında 100 milyondan fazla kopya satan Millenium serisinin (Ejderha Dövmeli Kız (Män som hatar kvinnor); Ateşle Oynayan Kız (Flickan som lekte med elden); Arı Kovanına Çomak Sokan Kız (Luftslottet som sprängdes)) feminist, fotografik hafızalı, biseksüel hacker’ı Lisbeth Salander’e odaklanacak suç draması üzerinde çalışmalara başladı.

The Girl With the Dragon Tattoo başlıklı proje, kitapların ya da ondan uyarlanan filmlerin hikayesinin devamını anlatmayacak. Lisbeth Salander karakterini alıp, onu yeni bir ortam, yeni karakterler ve yeni bir hikaye ile bugünün dünyasına yerleştirecek.

İsveç ve Amerikan film uyarlamalarında Noomi Rapace, Rooney Mara ve Claire Foy’un canlandırdığı karakteri dizide kimin canlandıracağı ya da dizide kimlerin yazar olarak görev alacağı şimdilik belli değil. The Crown, Outlander, White Lines, Quiz gibi dizileri yapan Left Bank Pictures‘ın CEO’su Andy Harries ve Rob Bullock, dizinin yönetici yapımcıları olacaklar. Amazon Studios, Sony Pictures Television ile birlikte diziyi üretecek.

Stieg Larsson”un ölümünden sonra İsveçli gazeteci ve yazar David Lagercrantz, Stieg Larsson’un üçlemesini, yeni bir üçleme ile (The Girl in the Spider’s Web, The Girl Who Takes an Eye for an Eye, The Girl Who Lived Twice) devam ettirmişti.

Şurada @ozgun14’ün yazdığı Ejderha Dövmeli Kızın Öyküsü ile ilgili yazıya bakmanızı tavsiye ederim.

Kaynak