hit-the-floorVH1‘in 18 Ocak 2016’da ABD’de 3. sezonu başlayacak olan, ülkemizde ise 14 Aralık 2015 tarihinde E2 ekranlarında 2. sezonu ile aramıza dönen dizisi Hit The Floor‘u gelin yakından tanıyalım.Hit-the-Floor_RonJaffe.jpg.644x1000_q100KİMLİK BİLGİLERİ

Türü: Drama, Gençlik, Dans, Spor
Mutfaktakiler: James LaRosaHolly HendersonDon Whitehead
Sezon – Bölüm Sayısı: 2 Sezon, 22 Bölüm
Durumu: 3. Sezon 18 Ocak 2016’da başlayacak.
Süre: 40 dk
Kanal: VH1hit-the-floor-1381169070KONU

Ahsha, gençliğinde annesinin de mensubu olduğu, L.A. Devils basketbol takımının ‘Devil Girls’ isimli amigo takımının bir dansçısı olmayı çok ister. Seçmelere girer ve kabul edilir. Son derece naif bir yapısı olan Ahsha’yı içerisine girdiği bu yeni dünyada büyük bir psikolojik mücadele de beklemektedir. Aynı süre zarfında L.A. Devils’ın eski yıldız basketbolcularından Pete Davenport da yuvaya geri döner ve basketbol takımın koçluğunu üstlenir. Böylece; L.A. Devils basketbol takımı ve Devil Girls dans takımı mensuplarının mücadelesinden ve ilişkilerinden kesitler izleyeceğimiz dizimiz başlamış olur. Bu arada; Devil kızlarının profesyonel dansçılar olduğunu söylemiş miydim?DEVILS-GIRLS_chart-1370269412

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

ahshaAhsha Hayes (Taylour Paige):

Sloane’un en az kendisi kadar yetenekli kızı. Duygusal, naif, kırılgan, inatçı, hırslı, mücadeleci. Takımın yeni göz bebeği.jelenaJelena Howard (Logan Browning): 

Devil Girls’ün kaptanı. Takımın en yetenekli ve en popüler dansçısı. Ayrıca; L.A. Devils’in kaptanı ve en popüler basketbolcusu olan Terrence Wall’ın kız arkadaşı. Ahsha’nın en büyük düşmanı. Zeki, kurnaz, manipülatör, güce ve popülariteye tapan biri.petePete (Dean Cain):

L.A. Devils basketbol takımının eski yıldız basketbolcusu ve çiçeği burnunda baş antrenörü. Basketbolculuk döneminde ciddi alkol problemleri yaşamış biri. Şimdi ise; tamamen arınmış, eşi ile yeni ayrılmış, kendini tekrar basketbol için hazır hissediyor. İlgili ve kibar biri. Karakteri 90’ların popüler dizisi Superman ile ün yapan Dean Cain canlandırıyor.sloaneSloane Hayes (Kimberly Elise):

Ahsha’nın annesi. Eski Devil kızlarından. Popüler bir Devil kızı iken hamile olduğunu öğrenmiş ve içinde bulunduğu dünyanın kendisi ve kızı için tehlikeli olacağını düşündüğü için takımdan ayrılmış zamanında. Kızını her şeyden fazla önemsiyor bu hayatta. İnatçı, disiplinli, dediğim dedik biri.DerekDerek Roman (McKinley Freeman):

L.A. Devils’in yıldız basketbolcusu. Oldukça skorer bir basketbolcu olsa da bir takım oyuncusu olmaktan çok uzak. Disiplinsiz, egosu yüksek, ön planda olmayı seven, partilerden asla vazgeçemeyen, eğlence düşkünü biri.terrenceTerrence Wall (Robert Christopher Riley):

L.A. Devils’in kaptanı ve yıldız basketbolcusu. Basketbol kariyerinin ortalarında, kariyerinin en iyi çağında. Bacağındaki sakatlık nedeniyle bir süredir oynayamıyor. Bu durum onun canını çok sıkıyor. Çünkü kariyerinin en iyi dönemindeyken şampiyonluk yaşamak ve o herkesin hayal ettiği şampiyonluk yüzüklerinden birinin sahibi olmak istiyor. Uzun bir süredir Jelena ile beraber. İşini ve Jelena’yı çok seviyor.kyleKyle Hart (Katherine Bailess):

O da Ahsha gibi Devil Girls’in yeni üyelerinden. Daha önce striptizci olması nedeniyle oldukça esnek bir dansçı. Öz güveni yüksek, istediği şeyi elde etmeyi bilen, neşeli, sözünü esirgemeyen, başının çaresine bakabilen biri. Kendisi benim dizideki favori karakterim olur. Oyuncuyu One Tree Hill‘deki küçük rolüyle hatırlayabilmeniz mümkün.raquelRaquel Saldana (Valery M. Ortiz):

Takımın eskiden kalma Devil kızlarından biri. Ahsha’ya karşı en sıcak davranan dansçı. Basketbol takımı oyuncularının çoğunun menajerliğini yapan bir hödükten boşanmak üzere olan bir anne. Sıcak kanlı, samimi, iyi kalpli, yardımsever ve çalışkan biri. Kendisi benim dizideki favori hatunum olur.germanGerman Vega (Jonathan ‘Lil J’ McDaniel):

Ahsha’nın erkek arkadaşı. Ahsha ile uzun süredir beraberler ve onu çok seviyor. Bir lise takımında basketbol koçluğu yapıyor. Samimi, destekçi, sevimli, herkesin ‘İyi Adam’ diye tarif edebileceği naiflikte biri.oscarOscar Kinkade (Don Stark):

Takımın sahibi. Dolayısı ile hem basketbol takımı için hem de dans takımı için en fazla söz sahibi kişi. Basketbol takımı onun hayatının merkezi. Hayırı cevap olarak kabul etmeyen, kendi çıkarları için her şeyi yapabilecek biri. Karaktere hayat veren Don Stark’ı That 70’s Show dizisinden hatırlamanız mümkün.olOlivia Vincent (Charlotte Ross):

O da tıpkı Sloane gibi eski popüler Devil kızlarından biri. Zamanında Sloane ile yakın arkadaşken bir şekilde araları açılmış. Şu an Devil Girls’ün antrenörlüğünü yapıyor. Geçmişte Pete’in takım arkadaşı olan, zamanının popüler basketbolcularından Chase Vincent’ın eşi. Anlayışlı ve kibar biri. Karaktere bu ara Arrow‘da da izlediğimiz Charlotte Ross hayat veriyor.Unit Coverage and Special Photography on Day 5 of Pilot April 20, 2012YAZARIN NOTU

Bir NBA basketbol takımının ve bir basketbol takımının amigo takımının arka planlarında neler yaşanır merak ediyorsanız, basketbol muhabbetini ve dans gösterisi izlemeyi seviyorsanız, benim gibi entrikaya bayılıyorsanız, devam eden bir gençlik dizisi açlığı çekiyorsanız, izlediğim bir dizide güzel kızlar ve cool erkekler mutlaka olmalı diyenlerdenseniz mutlaka izlemeniz gereken bir dizi Hit The Floor.

Diziyi izlerken zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorum ben. Gayet de sürükleyici bir hikayesi de mevcut yani. Oyuncular gayet başarılı. Ahsha’yı ayrı tutmalıyım tabi. Onun çok da başarılı bir oyuncu olduğunu düşünmüyorum. Tamam güzel kız, istediği zaman seksi de olabiliyor ama oyunculuğu zayıf. Karakteri de pek sevilesi sayılmaz hani. Yani benim için dizinin tek eksisi Ahsha karakteri. Onu göz ardı edebilirseniz gayet güzel, eğlenceli, akıcı bir dizi Hit The Floor. Bu da FragmanıCharlotte Ross Dean Cain Jonathan Lil J McDaniel Katherine Bayliss Kimberly Elise Logan Browning McKinley Freeman Rob Riley Taylour Paige Valery M Ortiz Hit the Floor 2013