Bizim Yenge Cumartesi 20:00'de Kanal D'de...

“Bizim Yenge” Cumartesi 20:00’de Kanal D’de…

Güldürmenin, laf oyunları ve sıkıcı el şakalarına kadar düştüğü Türk televizyonlarında şöyle yüzümüzü güldürecek, babamızın her an “değiştir, kapat kapat kanalı” demeyeceği bir “güldürü” dizisi daha başladı. (Başladı diyoruz çünkü zat-ı şahaneleri 4. bölümü ile bu cumartesi Kanal D ekranlarında olacak.)
Dizi hakkında birkaç kelam ve ispiyon (spoiler) içerikli birkaç cümle için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Bizim Yenge Cumartesi 20:00'de Kanal D'de...

“Bizim Yenge” Cumartesi 20:00’de Kanal D’de…

Dizimizde Şebnem Bozoklu (Filiz), İlker Aksum (Bahri), Ayşe Nil Şamlıoğlu (Mehpare), Yetkin Dikinciler (Adem), Alpay Şayhan (İsmail), Emre Yetim (Cüneyt), Ozan Özcan (Dursun), Görkem Şarkan (Ersun), Caner Özyurtlu (Fatih), Gökhan Çetin (Gazanfer), Berke İnci (Harun), Tülin Özen (Zeyno), Beliz İnal (Mukadder), Hülya Duyar (Safiye), Sevda Erginci (Meryem) gibi pek çok diziden aşina olduğumuz oyuncular var.

Şebnem Bozoklu (Filiz), İlker Aksum (Bahri)

İlker Aksum (Bahri) Şebnem Bozoklu (Filiz)

Dizimizin konusu kısaca, yıldırım aşkı ile tutulduğu Bahri (İlker Aksum) için, ev ahalisine baş kaldırıp, evinin kadını ve belki de çocuklarının anası olmak için İstanbul’a gelen Filiz’in (Şebnem Bozoklu) hikayesini konu alıyor.

Şebnem Bozoklu (Filiz), İlker Aksum (Bahri)

Şebnem Bozoklu (Filiz), İlker Aksum (Bahri)

Dizimizin yapımını çok az “batan” işler yapmasıyla bildiğimiz TMC, yapımcılığını ise “Anlat İstanbul“dan hatırladığım Erol Avcı üstleniyor. Biricik yönetmenimiz ise Aydın Bulut ki kendisini “Ihlamurlar Altında” adlı dizisi ile “şad” olmuştu. Senaryomuzu ise Kuledibi Senaryo Grubu yazıyor ve bu arkadaşlara Kalp Ağrısı, Kasaba, Yol Arkadaşım, Aşk Yakar, Kara Yılan, Beyaz Gelincik, Çemberimde Gül Oya ve Herşey Yolunda gibi yapımlardan aşinayız.
Bizim Yenge hakkında Kanal D’nin sitesinde şöyle uzunca bir özet bulunuyor.Dizinin, Cumartesi akşamları saat 20:00’de Kanal D‘de seyirci ile buluştuğunu belirtip, yazımızın sonuna yayınlanmış fragmanlarını ekliyoruz. Keyifli seyirler…

1. Bölümün fragmanı

http://www.youtube.com/watch?v=K79oD640KzE

2. Bölümün fragmanı

http://www.youtube.com/watch?v=rZHyjfPrU3A

3. Bölümün fragmanı

http://www.youtube.com/watch?v=hTPwaHmam08