Pandemi sürecinde olduğumuz bu günlerde Türkiye’nin önde gelen dijital platformlarından BluTV ve PuhuTV’den yeni içerikler gelmeye devam ediyor.

Can Evrenol’un yönetmenliğini ve Merve Göntem’le birlikte senaristliğini yaptığı, başrollerini Müge Bayramoğlu, Mert Ramazan Demir, Bora Cengiz, Ece Ertez ve Taro Emir’in paylaştığı ‘Çıplak‘ın ilk 2 bölümü, 11 Haziran’da izleyiciyle buluştu. Tamamı iPhone ile çekilen ilk dizi olan 8 bölümlük projenin konusu ise şöyle:

Genç bir kadın olan Eylül geçimini eskortluk yaparak sağlar. Onun tek hayali, Galler’e taşınıp kendisine yeni bir hayat kurmaktır. Cem ise kısa bir süre sonra sosyetik bir güzelle evlenecek olan bir damat adayıdır. Gittiği bir bekarlığa veda partisinde Cem’i gören Eylül, gönlünü müstakbel damada kaptırınca beklenmedik olaylar gelişir.

Dizilerin evden çekilmeye başladığı bu dönemde bir yeni proje de PuhuTV’den geliyor. Şahin Altuğ’un yönettiği, başrollerini Muhammet Uzuner, Güneş Zavrak ve Emrullah Çakay’ın paylaştığı mini pandemik polisiye ‘Gün On4‘ ilk bölümüyle 19 Haziran‘da başlıyor. Konusu:

Koronavirüs teşhisi konan ancak hastalığı evinde tedavi görerek atlatan Komiser Gazanfer ve ekibi, karantina günlerinde şüpheli bir intihar vakasının izini sürmeye başlar.