Netflix’in İskandinav film üçlemesi Snabba Cash’i (Easy Money) 6 bölümlük bir diziye uyarlayacağı ile ilgili haber geçen sene Haziran ayında gelmişti. Yaklaşık 1 sene sonra dizinin kadrosu açıklandı. Dizinin başrolüne Evin Ahmad (Quicksand, The Rain) geldi.

Alexander Abdallah, Ali Alarik, Olle Sarri, Dada Fungula Bozela, dizinin diğer başrol oyuncuları. Jozef Wojciechowicz (Z.E) yardımcı rolde karşımıza çıkacak. Ayan Ahmed, Khalil Ghazal, Robin Nazari ve Felice Jankell dizinin kadrosunu oluşturan diğer isimler.

Yeni Netflix orijinal serisi, film üçlemesinde meydana gelen olaylardan 10 yıl sonra Stockholm’ün yer altı suç dünyasında geçecek olan yeniden çevrim bir dizi.  Üç yeni karakter, şirket kurma furyası sırasında Stockholm’ün değişen yeraltı dünyasında kolay paranın peşine düşüyor. Statü ve para arzusunun her zamankinden daha güçlü olduğu hareketli bir ortam. Suç dünyasının yanı sıra girişimci seçkinler de daha vahşi, kaotik ve acımasız hale geldi. Bu iki dünya kesiştiğinde, sadakat, arkadaşlıklar ve iş ortakları, hiç bitmeyen kolay para arayışı içinde test edilecektir.

Joel Kinnaman’ın başrolünde olduğu film serisi, Jens Lapidus‘un 2006 yılında yayınlanan aynı adlı çok satan kitabından uyarlanmıştı. Jens Lapidus ve Oskar Söderlund, dizinin yazarlığını ve baş yapımcılığını üstlendiler.

Jesper Ganslandt, dizinin yönetmenliğini üstlendi. Filmlerin yapım şirketi SF Studios’tan Nicklas Wikström Nicastro, dizinin de yapımcısı.

Snabba Cash, 2021’de ekranlarda olacak.