Netflix’in İskandinav film üçlemesi Snabba Cash’i (Easy Money) 6 bölümlük bir diziye uyarlayacağı ile ilgili haberi 2019’un Haziran ayında almıştık.

2020’nin Haziran ayında ise dizinin oyuncu kadrosu açıklandı. Evin Ahmad, Alexander Abdallah, Ali Alarik, Olle Sarri, Dada Fungula Bozela ve Jozef Wojciechowicz’in dizinin başrol oyuncuları, Ayan Ahmed, Khalil Ghazal, Robin Nazari ve Felice Jankell’in yardımcı oyuncular olarak kadroda yer aldıkları açıklandı.

Şubat ayında dizinin 7 Nisan’da başlayacağı açıklandı.

Bu İsveççe uyarlama, film üçlemesinde anlatılan olaylardan 10 yıl sonra Stockholm’de geçiyor. Hikâyenin merkezinde yeni şirket kurma furyasında ayakta kalmaya çalışan genç ve bekâr anne Leya (Evin Ahmad) yer alıyor. Leya, statü ve para hırsının her zamankinden daha güçlü olduğu bu hareketli ortamda her ne pahasına olursa olsun başarılı olmayı aklına koymuştur. Hem girişimciler dünyasının jet sosyetesi hem de suç dünyası her zamankinden daha acımasız, kaotik ve zalimdir. Bu iki dünya karşı karşıya gelince sadakat, dostluklar ve iş ortakları, hiç bitmeyen kolay para kazanma yarışında zorlu bir sınavdan geçecektir.

Joel Kinnaman’ın başrolünde olduğu film serisi, Jens Lapidus‘un 2006 yılında yayınlanan aynı adlı çok satan kitabından uyarlanmıştı. Jens Lapidus ve Oskar Söderlund, dizinin yazarlığını ve baş yapımcılığını üstlendiler.

Jesper Ganslandt, dizinin yönetmenliğini üstlendi. Filmlerin yapım şirketi SF Studios’tan Nicklas Wikström Nicastro, dizinin de yapımcısı.

.