Netflix, William Joyce ve Brandon Oldenburg’un Ollie’s Odyssey adlı kitabına dayanan canlı aksiyon / animasyon karma aile dizisi Lost Ollie’nin oyuncu kadrosunu açıkladı.

Jonathan Groff (Frozen, Hamilton), Mary J. Blige (Mudbound, Power Book II: Ghost), Tim Blake Nelson (Watchmen, O Brother, Where Art Thou?), Gina Rodriguez (Jane the Virgin, Kajillionaire), Jake Johnson (Spider-Man: Into the Spider-Verse) ve Kesler Talbot (50 States of Fright) kanlı canlı olarak ya da sesleriyle dizinin kadrosunda yer alacak isimler.

Shannon Tindle (Kubo and the Two Strings, Coraline), Peter Ramsey (Spider-Man Into the Spider-Verse), Stranger Things’in yapımcısı Shawn Levy’nin 21 Laps Entertainment‘ı ve Industrial Light & Magic dizinin yapımcıları.

Shannon Tindle tarafından yaratılan, uyarlanan ve yönetici yapımcılığı üstlenilen Lost Ollie, kayıp bir oyuncağı destansı bir macerada izliyor. Onu kaybeden çocuğu ülke çapında arıyor ve en iyi arkadaştan fazlasını kaybeden çocuğun hikayesini anlatıyor. Lost Ollie, çocukluğun karşılarına çıkarabileceği tüm tehlikelere rağmen yeniden buluşmaya çalışan iki arkadaş hakkındaki gerçek bir serüven.

Jonathan Groff, öteberiden yapılmış ve birbirine dikilmiş el yapımı oyuncak bir tavşan olan Ollie’yi seslendirecek. Ollie altın kalpli saf bir ruha sahiptir ve arkadaş edinme şansını asla mahvetmez. Billy (Kesler Talbot) ile en iyi arkadaştı, ta ki bir gün eve dönüşü olmayan bir satış mağazasına girene kadar. Sık sık bilinmeyenden korkmasına rağmen, Ollie Billy’yi bulmak için yola çıkar, yol boyunca ona yardım etmek için diğer oyuncaklarla tanışır.

Mary J. Blige, diğer oyuncaklardan birbirine dikilmiş yırtık pırtık bir oyuncak ayı olan Rosy’yi seslendirecek. Rosy, ilham verici bir özgüvenle son derece tutkulu olan korkusuz bir savaşçıdır. Ollie ilk başta emin olmasa da, yolculuklarında onlara katılırken önemli bir müttefik olur.

Tim Blake Nelson, eski bir oyuncak ve palyaço bebek Zozo’yu seslendirecek. Zozo, iyi bir mizah anlayışına sahip gerçek bir beyefendi ve Ollie ile tanıştıktan ve hikayesini dinledikten sonra, Ollie’ye yolculuğunda yardım etmeyi kabul eder.

Gina Rodriguez, Momma’yı oynayacak. Billy’nin annesi Sharon, oğlunda yaratıcılığa ve hayal gücüne ilham veren sevgi dolu bir kadındır. Birlikte geçirdikleri zamanın kıymetini bildiğinden emin olur ve Billy’ye gelecekte mutluluğu bulmak için bilmesi gereken her şeyi öğretir.

Jake Johnson, Daddy’i canlandıracak. Billy’nin babası James, Billy ve karısı Sharon’a bakmak için elinden gelenin en iyisini yaparak çok çalışan ve stresli bir adamdır. Bu stres Billy ile ilişkisini etkiliyor ama oğluna iyi bir hayat kurmak için elinden geleni yapıyor.

Kesler Talbot, yaratıcılıkla dolup taşan bir çocuk olan Billy’yi oynayacak. Tüm maceralarında ona katılan sevgili annesinin yaptığı ev yapımı tavşan oyuncağı Ollie ile büyülü bir bağı paylaşıyor. Ollie kaybolduğunda, Billy onu bulmak için bir göreve çıkar.

Kaynak