Christopher Pike‘ın 1994’te yayınlanan genç yetişkin korku romanı The Midnight Club’ın Netflix’e dizi olarak uyarlanacağı ile ilgili haberi geçen sene Mayıs ayında almıştık. 10 bölümlük dizinin “The Haunting” serisinin yaratıcısı ve yönetmeni Mike Flanagan ve The Haunting of Bly Manor yazarı Leah Fong tarafından uyarlanacağını ve 2019’dan beri Netflix ile anlaşma altında olan Flanagan ve Trevor Macy’nin yapım şirketi Intrepid Pictures‘tan geleceğini de öğrenmiştik. Yaklaşık 9 ay sonra dizinin oyuncu kadrosu açıklandı.

Pike’ın The Midnight Club kitabı Simon ve Schuster tarafından 1994 yılında yayınlandı. Hikaye, ölümcül hastalıkları olan gençlerin ölmeye gittiği bir darülaceze olan Rotterdam Home’da geçiyor. Kitap, gece yarısı buluşan, entrika ve korku hikayeleri anlatan 5 genç erkek ve kızdan oluşan bir grubu anlatıyor. Bir gece, ilk ölenin diğerleriyle öteki taraftan iletişim kurmak için her türlü çabayı göstereceği konusunda yaptıkları anlaşma ile asıl hikaye başlar.

10 bölümlük dizinin başrollerinde Igby Rigney (Midnight Mass), Aya Furukawa (The Baby-Sitters Club), Annarah Shephard (Midnight Mass) ve yeni oyuncular Adia, Ruth Codd, William Chris Sumpter ve Sauriyan Sapkota yer alıyor.

Zach Gilford (Friday Night Lights, Midnight Mass), Samantha Sloyan (Grey’s Anatomy, The Haunting of Hill House, Midnight Mass) ve Matt Biedel (Narcos: Mexico, Midnight Mass) yardımcı rollerde yer alacaklar. Ayrıca, Elm Sokağında Kabus filmlerinin başrol oyuncularından Heather Langenkamp, darülacezeyi yöneten “esrarengiz” doktor olarak karşımıza çıkacak.

Flanagan, Intrepid Pictures projelerinde (Haunting serisi, Midnight Mass, Oculus, Gerald’s Game, Doctor Sleep) gördüğümüz isimlerin muhtemelen konuk oyuncu olarak dizide rol alacağını da söyledi.

Flanagan, Fong, Macy, Julia Bicknell (13 Reasons Why) ve kitabın yazarı Pike dizinin yönetici yapımcılığını üstlenecekler. Elan Gale, James Flanagan ve Chinaka Hodge dizinin yazar kadrosunda yer alıyorlar.

Çok yakında çekimlerine başlanacak olan dizinin ilk 2 bölümünü Mike Flanagan yönetecek.

Kaynak