ITV, Louise Candlish’in 2018 yılında yayınlanan The Sunday Times çok satanlar listesindeki romanı Our House’dan uyarladığı dizinin kadrosunda yer alacak isimleri açıkladı.

Martin Compston (Line Of Duty), Tuppence Middleton (Downton Abbey, Shadowplay, War and Peace) ve Rupert Penry-Jones (The Drowning), 4 bölümlük dizinin başrol oyuncuları oldular. Buket Komur (ya da Kömür) (Honour) ve Weruche Opia (I May Destroy You), kadroda yer alan diğer oyuncular.

Red Planet Pictures tarafından üretilen bu heyecan verici gerilim dizisinde Tuppence Middleton ve Martin Compston, ayrı yaşayan karı koca Fi ve Bram Lawson’ı, Rupert Penry-Jones, esrarengiz Toby karakterini canlandıracak.

Weruche Opia, Fi’nin en iyi arkadaşı ve komşusu Merle, Buket Kömür, Bram’in yeni sevgilisi, gizemli ve çekici Wendy rolüyle karşımıza çıkacaklar.

Londra banliyölerinde ışıltılı bir Ocak sabahı, bir aile Trinity Bulvarı’nda yeni satın aldıkları eve taşınır. Bunda garip bir şey yok. Evin, senin evin olması ve satmamış olman dışında.

Fiona Lawson (Middleton) bir gün eve geldiğinde yabancı birilerinin evine taşındığını görür. Ailesine ait eşyaları ve mobilyaları ortalıkta görünmeyen Fi, bu durumun büyük bir hata olduğuna inanıyor ve evinin satılık olmadığına ısrar ediyor. O ve ayrı yaşadığı kocası Bram, kuş yuvası velayeti olarak adlandırılan modern bir ortak ebeveynlik düzenlemesine sahipler. Her ebeveynin, çocuklarının istikrarını korumak için haftada birkaç geceyi iki oğluyla birlikte aile evinde geçirdiği bir düzenleme. Ancak ailelerini korumak için kurulan sistem onları korkunç bir tehlikeye sokar.

Olaylar Fiona’nın kontrolünün dışında gelişirken, ayrı yaşadığı kocası Bram’e (Compston) ve çocuklarına ulaşamadığı için paniği artar. Hayatı mahvolmuşken, sırların ve yalanların daha yeni başladığını fark eder. Kocasının ne kadar çok yalan ördüğünü ve birbirlerini gerçekten ne kadar az tanıdıklarını keşfeder. Ama saklayacak şeyleri olan tek kişi Bram değil.

Fiona ve Bram’in birlikte yaşamlarına, ayrılıklarına ve Toby (Penry-Jones) ve Wendy (Komur) ile yeni ilişkilerine dair geçmiş ve bugünün sahnelerini iç içe geçiren Our House, beklenmedik sırları ve şok edici ifşaları yavaş yavaş ortaya çıkararak tırnak yedirten bir finalle sonuçlanacak.

Roman, senaryo yazarı Simon Ashdown (Funland, Kitchen)  tarafından uyarlandı.

Çekimler güney Londra’da başladı. Sheree Folkson (Bridgerton ve Sex/Life) dizinin baş yönetmeni.

Kaynak