Amazon, Good Omens sonrası bir diğer Neil Gaiman romanına daha dizi siparişi verdi. Gaiman’ın 2005 yılında yayınlanan fantastik romanı Anansi Boys, 6 bölümlük limitli dizi olarak ekranlarımıza gelecek.

Anansi Boys, ayrı yaşadığı babası tarafından utandırılmaya alışmış genç bir adam olan Charlie Nancy’yi merkezine alıyor. Ancak babası öldüğünde, Charlie babasının hilebaz hikayeler tanrısı Anansi olduğunu keşfeder ve bir kardeşi olduğunu öğrenir. Kardeşi Spider, Charlie’nin hayatına girmeye ve onu daha ilginç hale getirmeye kararlı ancak yaptıkları çok daha tehlikeli hale getiriyor.

Anansi Boys, Gaiman’ın romanı American Gods’ın devamı veya uzantısı değil, bağımsız bir hikaye. Ancak Orlando Jones tarafından Starz uyarlamasında oynanan Bay Nancy, her iki kitapta da yer alıyor.

Amazon’un bu yıl İskoçya’da çekimine başlamayı planladığı diziyi Gaiman ve İngiliz komedi efsanesi Sir Lenny Henry, Arvind Ethan David, Kara Smith ve Racheal Ofori ile birlikte yazacak.

Gaiman, Henry, Douglas Mackinnon, Hanelle M. Culpepper, Hilary Bevan Jones ve Richard Fee dizinin yönetici yapımcıları. Gaiman ve Mackinnon, dizinin yürütücü yapımcılığını da üstlenecek. Culpepper (Star Trek: Picard), dizinin pilot bölümünü yönetecek. Dizinin yönetmenliğini Jermain Julien (Grantchester) ve Azhur Saleem (Doctor Who) üstleniyor. Paul Frift, yapımcı.

Dizinin yapımcılığını Amazon Studios, The Blank Corporation, Endor Productions ve RED Production şirketi üstleniyor.

Gaiman, “Anansi Boys, 1996 civarında, Lenny Henry ile ikimizin de sevdiği kültürün bir parçası olan çeşitli bir hikaye yazmak hakkında yaptığım bir konuşmadan başladı. Ölü bir tanrı ve iki oğlu hakkında, kuşlar, hayaletler, hayvanlar ve polisler hakkında Karayipler ve Afrika masallarına dayanan (umarım) neşeli ve komik bir roman yazdım. Bu benim ilk NYT Bestseller’ımdı ve sevilen ve ödüllü bir kitap olmaya devam etti.

Anansi Boys’u bir TV dizisi olarak uyarlamak için on yıldan fazla bir süre önce Endor ve Red ile çalışmaya başladım. Amazon Prime’ın aramıza katılması ve vizyonumuzu benimsemesi gerekiyordu. Hanelle Culpepper’ın beceri ve vizyonuna sahip bir baş yönetmene ihtiyacımız vardı. Edinburgh dışında büyük bir stüdyoda tüm dünyada geçen bir hikayeyi çekmek için mümkün olanın sınırlarını nasıl zorlayabileceğimizi çözen Douglas Mackinnon’ın yaratıcı ve teknik sihirbazlığına ihtiyacımız vardı. Ve henüz kimsenin tanımadığı muhteşem yeteneklere ihtiyacımız vardı” demiş.

Kaynak