2018 yılının en iyi dizilerinden biri olan The Haunting of Hill House’un yazarı, yönetmeni ve yapımcısı Mike Flanagan’ın, yine Netflix’te yayınlanacak Midnight Mass isimli 7 bölümlük bir korku, gerilim dizisi üzerinde çalıştığının haberini, 2019’un Temmuz ayında almıştık. Bugün gelen haber ile birlikte dizide rol alacak oyuncular açıklandı.

Zach Gilford (The Purge: Anarchy), Kate Siegel (The Haunting of Hill House) ve Hamish Linklater’ın (Legion) başrolünde olacağı dizinin kadrosunda, Annabeth Gish (The Haunting of Hill House), Henry Thomas (The Haunting of Hill House), Michael Trucco (Hunter Killer), Samantha Sloyan (Grey’s Anatomy), Rahul Abburi (Killer Ransom), Crystal Balint (The Bletchley Circle: San Francisco), Matt Biedel (Altered Carbon), Alex Essoe (Doctor Sleep), Rahul Kohli (iZombie), Kristin Lehman (The Chronicles of Riddick), Robert Longstreet (Doctor Sleep), Igby Rigney (Blue Bloods) ve Annarah Shephard bulunmakta.

Midnight Mass, izole edilmiş bir adada yaşayan topluluğu merkezine alan bir dizi. Karizmatik ve gizemli bir genç rahibin (muhtemelen Zach Gilford) adaya gelmesinden sonra, mucizevi olaylar yaşanır ve korkutucu alametler ile karşılaşılır.

Dizinin çekimlerine bu bahar Vancouver’da başlanacak ve Flanagan tüm bölümleri yönetecek.

Kaynak