Netflix, İsveç yapımı, Fredrik Backman‘ın aynı adlı kitabından uyarlanacak olan Anxious People adlı komedi drama karışımı diziye onay verdi.

Anxious People, herkese açık bir ev gösterimi sırasında meydana gelen rehine dramı hakkında bir dizi. Başarısız bir banka soyguncusu; aşırı hevesli bir emlakçı, iki  mutsuz IKEA bağımlısı, hamile bir kadın, intihara meyilli bir multimilyoner ve bir tavşanla kendisini eve kitler. Sonunda soyguncu vazgeçer ve herkesin gitmesine izin verir, ancak polis daireye baskın yaptığında kimseye bulamaz.

Polis, olayın tanıkları ile görüşür ama ifadeler birbirini hiç tutmamaktadır. Tüm tanıklar olayı kendi versiyonları ile anlatmaktadır. Ortaya çıkan bu tuhaf ve klasik gizem şu sorulara cevap arar: Soyguncu kaçmayı nasıl başardı? Herkes neden bu kadar kızgın? Ve: Bugünlerde bu insanların sorunu ne?

Bron/Broen, Quicksand gibi dizilerin yazarı Camilla Ahlgren, dizinin senaryosunu yazacak. Felix Herngren, dizinin yönetmeni. Netflix’in ilk İsveç dizisi Quicksand’i yapan FLX, dizinin yapım şirketi.

FLX’ten Fatima Varhos, Pontus Edgren ve Martina Håkansson ve Salomonsson Agency’den Fredrik Backman, Neda Backman ve Tor Jonasson dizinin yönetici yapımcıları.

Kaynak