Hollywood’un ünlü komedyeni ve aktörlerinden Bob Saget, 65 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Polis, Bob Saget’in Pazar günü Orlando, Florida’daki Ritz-Carlton Oteli’ndeki odasında ölü bulunduğunu açıklandı. Saget’in ölüm nedeni hakkında şu anda herhangi bir bilgi yok. Dedektiflerin herhangi bir suç veya uyuşturucu kullanımına dair bir işaret bulamadığı açıklandı. Adli Tıp Kurumu ölüm nedenini ve şeklini daha sonraki bir tarihte belirleyecek.

Saget, yakın zamanda Eylül 2021’den Haziran 2022’ye kadar sürecek ülke çapında bir stand-up turuna başlamıştı. Twitter’daki en son gönderisine göre Cumartesi akşamı Jacksonville, Florida’daki Ponte Vedra Konser Salonu’nda performans sergiledi.

Hollywood’un sevilen isimlerinden Bob Saget, Türkiye’de Bizim Ev adıyla yayınlanan, 1987-1995 yılları arasında 8 sezon süren ABC komedisi Full House’daki Danny Tanner rolüyle tüm dünyada ün kazanmıştı. Yaklaşık 30 yıl sonra Netflix’in Fuller House adıyla 5 sezon ve 76 bölümle geri döndürdüğü dizide 15 bölüm kadar rol almıştı.

Saget, ayrıca 2005-2014 yılları arasında yayınlanan komedi dizisi How I Met Your Mother’da 2030’daki Ted Mosby’nin sesi ve dizinin anlatıcısı olmuştu.

Saget, oyunculuğa ek olarak, 1989-1997 yılları arasında America’s Funniest Home Videos’un sunucusu olarak ev sahipliği yapmıştı.

Başrollerinde geçtiğimiz aylarda kaybettiğimiz Norm Macdonald ve Artie Lang’in olduğu, eleştirmenler tarafından büyük ölçüde eleştirilen ve gişede başarısız olan, ancak o zamandan beri hayranlar arasında kült statüsüne ulaşan 1998 yapımı “Dirty Work” filmini yönetti.

2000’lerin başında WB’de bir sezon yayınlanan Kat Dennings, Brie Larson ve Jerry Adler ile birlikte Raising Dad adlı komedi dizisinde rol aldı. HBO’nun Entourage dizisinde tekrar eden bir rolde kendisinin kurgusal bir versiyonunu canlandırdı ve 2015’te yayınlanan Entourage filminde rol aldı.

Karanlık, alaycı mizahıyla tanınan Saget’in 2014 yılında yayınlanan That’s What I’m Talkin’ About’u, Grammy Ödülleri’nde en iyi komedi albümü dalında aday gösterildi.

Saget, ayrıca Skleroderma Araştırma Vakfı’nın yönetim kurulu üyesiydi ve otoimmün hastalıkla mücadeleye yardımcı olmak için para topladı. 1993’te kaybettiği kız kardeşi Gay Saget’e skleroderma teşhisi konmuştu. Bir diğer kız kardeşi Andrea, 1985’te beyin anevrizmasından hayatını kaybetmişti.

Saget’in gerçek hayatta Full House’daki gibi 3 kızı vardı.

 

Kaynak