FX, The OA dizisinin yaratıcıları Brit Marling ve Zal Batmanglij’in Retreat adlı limitli bir dizisine onay verdi. Marling, Z kuşağı amatör dedektifi Darby Hart’ın tenha bir inziva merkezindeki bir cinayeti çözmeye çalışmasını takip eden gizemli dizide kilit bir rolde karşımıza çıkacak.

Klasik polisiye romana yeni bir soluk getiren Retreat’te, Darby Hart ve diğer 11 konuk, münzevi bir milyarder tarafından uzak ve göz kamaştırıcı bir yerde bir inziva merkezine davet edilir. Konuklardan biri ölü bulunduğunda, Darby çatışan çıkarlar dalgasına karşı ve katil başka bir can almadan önce yaşananın bir cinayet olduğunu kanıtlamak için savaşmalıdır.

Marling ve Batmanglij, senaryoyu yazacak, yönetecek ve Andrea Sperling (Transparent) ile birlikte, FX Productions yapımı dizinin yürütücü yapımcılığını üstlenecek.

FX Orijinal Programlama Başkanı Gina Balian, “Brit Marling ve Zal Batmanglij, klasik gizem türünü zamanımız için cesur yeni bir karakterle güncelleyen merak uyandıran bir hikaye sundu. Brit ve Zal ile yaratıcı ekibin geri kalanının bu diziyi benzersiz bakış açıları ve özenleriyle hayata geçirmesinden dolayı heyecanlıyız” demiş.

Mike White’ın 11 Temmuz’da başlayan ve 15 Ağustos’ta sona erecek olan, yarı inziva merkezinde geçen HBO draması The White Lotus ve David E. Kelley ve John Henry Butterworth’un 18 Ağustos’ta başlayacak olan inziva merkezinde geçen Hulu draması Nine Perfect Strangers’dan sonra, bu sefer Brit Marling ve Zal Batmanglij’den benzer bir ortamda geçen bir dizi gelecek.

Kaynak