Gearbox Software’in yaptığı Brothers in Arms video oyunu serisinin televizyon uyarlaması üzerinde çalışmalara başlandığı ile ilgili haber, bugün resmi olarak açıklandı. Scott Rosenbaum (Queen of the South, Chuck, V), dizide yürütücü yapımcı ve Gearbox Software’in kurucu ortağı ve CEO’su Randy Pitchford ile birlikte yönetici yapımcı olarak görev alacak.

Video oyunları, II.Dünya Savaşı’nda yaşanan gerçek olayların dramatize edilmesi şeklinde gerçekleşmişti. TV adaptasyonunda da tam olarak bunun yapılmasını isteniyor. İlk olarak 2005 yılında, Brothers in Arms: Road to Hill 30 adıyla yayınlanan oyun, Normandiya Çıkarması’nda düşman hatlarının gerisine bırakılan bir grup paraşütçü askere odaklanıyordu. Hikaye, düşmanın D-Day planlarını öğrenmeden önce albaylarını “Mihver güçlerinden” kurtarması gereken sekiz kişilik bir gruba odaklanacak. Yapımcı Rosenbaum, 2. Dünya Savaşı’ndan gerçek hayat figürleri de dahil olmak üzere tarihi çatışmanın her iki tarafından da karakterlerin olacağını söyledi.

Jean-Julien Baronnet(Assassin’s Creed), Richard Whelan (Band of Brothers: The Pacific, Captain America, Fast and Furious: Hobbs and Shaw) ve Gearbox’dan Sean Haran, dizinin yapımcıları arasında.