CBS, 2000-2015 yılları arasında yayınladığı adli tıp polisiye suç draması CSI’ın uzantı dizisi CSI:Vegas’a resmi dizi onayını verdi.

Orijinal diziden William Petersen, Jorja Fox ve Wallace Langham geri dönen isimler.

Geçen sene Şubat ayında geri döndürme planları ile ilgili haberi gelen dizi, CBS Studios ve tüm CSI (Miami, New York, Cyber) dizilerinin yapımcılığını üstlenen Jerry Bruckheimer Television’dan geliyor.

Petersen, Fox ve Langham’a ek olarak Paula Newsome (Chicago Med, Barry), Matt Lauria (Dickinson, Little Birds), Mel Rodriguez (On Becoming a God in Central Florida) ve Mandeep Dhillon (After Life) dizinin ana kadrosunu oluşturan isimler olacaklar.

CSI: Vegas, her şeyin başladığı şehir olan Las Vegas’ta yepyeni bir sayfa açıyor. Suç Laboratuvarı’nı çökertebilecek varoluşsal bir tehditle karşı karşıya kalan yeni ve zeki bir adli araştırma ekibi, eski dostlarını tekrar karşılamalı ve Günah Şehri’nde adaleti korumak ve hizmet etmek için yeni teknikler uygulamalıdır.

Dizi, 2021-2022 sezonunda yayınlanacak.

Jason Tracey (Elementary), dizinin yürütücü ve Bruckheimer TV’den Ceri Bruckheimer, Jonathan Littman ve KristieAnne Reed ile birlikte yönetici yapımcılığını üstlenecek. Tüm CSI dizilerinin yaratıcısı Anthony Zuiker ile yönetici yapımcıları Carol Mendelsohn ve Ann Donahue; Craig O’Neill, William Petersen ve Cindy Chvatal, dizinin diğer yönetici yapımcıları.

Uta Briesewitz (Orange Is the New Black), ilk bölümün yönetmenliğini ve yönetici yapımcılığını üstlenecek.

Petersen, CSI’ın ilk 9 sezonunda suç laboratuvarının başındaki Gil Grissom karakteri ile dizinin başrolünü canlandırdı. Sonrasında ayrıldığı diziye 2 bölümlük dizi finali için geri döndü. Jorja Fox, dizinin 15 sezonunun 14’ünde Sara Sidle karakteri ile düzenli olarak rol aldı ve 9. sezonda ara sıra göründü. Wallace Langham, diziye 2003 yılında laboratuvar teknisyeni David Hodges karakteri ile katıldı ve sonuna kadar dizide kaldı.

CSI, Ekim 2000’de prömiyerini yaptı ve sonunda TV’deki en büyük şovlardan biri haline geldi. İlk 11 sezonunun her birinde TV’de en çok izlenen 10 şov arasında yer aldı. 15 sezon ve 335 bölüm, artı 2015’te iki bölümlük CSI: Immortality filmi yayınlandı. 4 dizisiyle CSI, toplamda yaklaşık 800 bölümü ile ömrümüzü yeni bitirdi :)

Kaynak