Dün CBS de yeni yayın dönemi programını açıklayan kanallar kervanına katıldı. Hatta, şu yazı ile yayınlanmış ve yayınlanan dizilerinden hangilerinin önümüzdeki sene bizimle olacağını öğrendik. Kanalın sonbahardan itibaren izleyebileceğimiz yeni yapımları da şöyle: Two Broke Girls, Unforgettable, How To Be A Gentleman, Person of Interest ve The Gifted Man. Bu diziler hakkında fikir edinmek ve onların ilk görüntülerini izlemek için sizi yazının devamına alalım :)

Kat Dennings (Max), Beth Behrs (Caroline)

Kat Dennings (Max), Beth Behrs (Caroline)

Two Broke Girls, aynı restoranda çalışmaları nedeniyle arkadaş olmak zorunda kalan 2 çulsuz kızın etrafında gelişiyor. Max (Kat Dennings) biraz sert, sokak kültürüne alışkın, fakat özgüven eksikliği olan bir kızımız. Gündüzleri bebek bakıcılığı, akşamları garsonluk yaparak bir şekilde geçimini sağlamaya çalışıyor. Hayattan pek beklentisi yok anlayacağınız. Max’in aksine Caroline (Beth Behrs) ise hırslı, özgüven sahibi fakat gerçek hayattan da bihaber aynı zamanda. Caroline çok zengin ve şaşalı bir hayat yaşamasına rağmen bir gün kendini parasız pulsuz buluyor ve işte bu noktada Max ile aynı restoranda işe girmesiyle beraber ikilinin hayatları kesişiyor. Dizinin yaratıcıları, Whitney Cummings ve ismini Sex And The City’den hatırlayacağınız Michael Patrick King. CBS, diziyi pazartesi akşamları HIMYM ile Two And A Half Men’in arasındaki yarım saatte yayınlamayı planlıyor. Bence bu bakımdan da biraz şanslı sayılabilir.

Kanalın yeni polisiye draması Unforgettable, “hyperthymesia” sendromlu bir kadın ve eski polis dedektifi olan Carrie Wells karakterinin üzerine kurulu (Bu hastalığa sahip olan insanların neredeyse hiçbir detayı unutmadıkları otobiyografik hafızaları oluyormuş). Carrie bu rahatsızlıktan muzdarip olmasına rağmen hayatında unuttuğu tek şey kız kardeşinin nasıl ve kim tarafından öldürüldüğü. Dizi, geçmişinde yaşadıklarını geride bırakıp yeni bir hayata başlamaya çalışan Carrie’nin kendisini tekrar polislerin arasında, eski ortağı ve sevgilisi Al Burns’ün ekibine yardım ederken bulmasını anlatıyor. Tabii ki bir yandan da kız kardeşinin cinayetini araştırmaya devam ediyor. Carrie Wells rolünde Without A Trace’ten hatırlayacağınız Poppy Montgomery‘i izleyecekmişiz. Al Burns’ü ise Nip/Tuck’ta Sean McNamara karakteri ile özdeşleşen Dylan Walsh canlandırıyor. Al’in sağ kolu Dedektif Roe Saunders’ı Kevin Rankin ve gene onun ekibinin üyeleri olan Mike Costello’yu Michael Gaston, Nina Inara’yı Daya Vaidya oynuyorlar. Unforgettable, salı akşamları polisiye/dedektiflik kuşağının son dizisi olarak karşımıza çıkacakmış. The Mentalist‘in başka türlüsü ve kasvetlisi denebilir. Tanıdık yüzler görmek beni az da olsa cezbeden tarafı oldu.

Kevin Dillon (Bert Lansing), David Hornsby (Andrew Carlson)

Kevin Dillon (Bert Lansing), David Hornsby (Andrew Carlson)

CBS’in bu seneki komedi seçimleri zıt kişilikleri çarpıştırmak üzerine. John Bridges’in kitabından uyarlanan How To Be A Gentleman‘da da gene bu noktadan yola çıkılmış. Andrew Carlson, son derece kibar, biraz eski kafalı bir köşe yazarı iken dergideki editörü kendisinden daha modern, daha halkın içinden yazılar yazmasını istiyor ve aksi taktirde işinden olabileceğini belirtiyor. Onun liseden arkadaşı olan, kaba saba ve ailesinden kalma spor salonunu işleten Bert Lansing ise işte burada devreye giriyor. Andrew, işinin tehlikede olma durumunu düşününce, Bert’i yaşam koçu olarak tutuyor ve daha halkın içinden biri olmasını sağlamak için kendisine yardım etmesini istiyor. Entourage’ın Drama’sı Kevin Dillon, Bert Lansing karakteri ile karşımızda. Süper bir seçim olmuş bana kalırsa. 24’ten Chloe O’Brian olarak hatırlayacağınız Mary Lynn Rajskub, Andrew’ün kız kardeşi Janet’i oynuyor. Andrew’ün editörü olan Jerry’i de Dave Foley canlandırıyormuş. Andrew karakterini oynayan David Hornsby, aynı zamanda dizinin yazarı (aslında uyarlayanı demek daha doğru olabilir). David Hornsby’i It’s Always Sunny In Philadelphia’dan Rickety Cricket olarak hatırlayanlarınız çıkabilir. Önümüzdeki yayın döneminde perşembe akşamları The Big Bang Theory’den sonra bizlerle olacakmış.

Jim Caviezel (Reese), Michael Emerson (Finch)

Jim Caviezel (Reese), Michael Emerson (Finch)

İlk kez şu yazı sayesinde haberdar olduğumuz Person of Interest, kendi yöntemleriyle suçları işlenmeden önce önlemeye çalışan iki kişilik bir ekibin hikayesini anlatıyor. Reese, öldüğü sanılan eski bir CIA ajanı ve hayattan hiçbir beklentisi kalmamış bir evsiz. Finch ise yazılım uzmanı bir milyarder ve Reese’e yaşamak için yeni bir amaç sunuyor. Finch devletin gözetleme sistemlerini kullanarak suça teşebbüs edebilecek insanları buluyor, Reese de bunu önlemesi için onun sokaklardaki adamı oluyor. Reese’i Jim Caviezel (The Passion of the Christ, The Prisoner), Finch’i Michael Emerson (Lost) oynuyor. Dizinin yapımcısı J.J.Abrams, yazarı da Nolan kardeşlerin küçüğü Jonathan Nolan (Memento, The Prestige, The Dark Knight). Aslında sıradan bir suç draması gibi gözükse de yazar ve oyuncu kadrosu gerçekten çok ilgi çekici. Yeni sezonun en önemli yapımlarından biri olduğu söylenebilir. Perşembe akşamları The Mentalist öncesinde yayınlanacakmış.

Jennifer Ehle (Anna), Patrick Wilson (Michael)

Jennifer Ehle (Anna), Patrick Wilson (Michael)

CBS’nin cuma akşamları yayınlamayı planladığı A Gifted Man, hem bir çeşit doğaüstü aşk hikayesi hem de tıbbi drama. Dizi, eski ve vefat eden eşinin gizemli bir şekilde kendisine görünmeye başlamasıyla hayatı değişen varlıklı bir doktorun hayatını anlatıyor. Michael Holt önce bu durumda bir sorun olduğundan şüphelenerek kendisini bir sürü tıbbi teste tabi tutuyor fakat sonunda dul ve tek çocuk annesi kardeşi Christina’nın sözüne gelip bunun bir ödül olduğunun farkına varıyor. Böylece hayatı her zamankinden daha iyi ve gizemli bir hal alıyor. Michael Holt’u Patrick Wilson (Hard Candy) oynamış, onun kardeşi Christina rolünde Julie Benz‘i görüyoruz. Michael’ın eski eşi Anna’yı da Jennifer Ehle canlandırıyor. Dizinin yaratıcısı Susannah Grant. İzlemeden sağlıklı bir yorum yapmak mümkün değil ama bana pek kalıcı olacak gibi gelmedi. En azından yayınlandığı gün bunun sinyallerini veriyor.