AMC+’ın İrlanda çete draması Kin, 9 Eylül’de başlıyor. Kin, güçlü bir uyuşturucu baronuna karşı bir savaşa karışmış küçük ama sıkı sıkıya bağlı bir suç ailesi olan Kinsellas’ın hayatlarını anlatıyor.

Bir çocuk öldürülür ve ailesi, uluslararası bir kartel ile bir çete savaşına başlar; bu, kazanılması imkansız bir savaştır. Hem sayıları, hem paraları hem silahları yetersiz olan Kinsella ailesi, işleri başarısız olurken, aile üyeleri ve ortaklarını birer birer kaybederken, kendilerini Dublin’deki sığınaklarında kapana kısılmış bulurlar. Ancak kartelin sahip olmadığı bir şeye sahipler: kırılmaz kan ve aile bağları. Kin, gangsterlere realite yıldızları gibi davranıldığı, takma adları ve ünlü statüsüyle suikastçıların kadın kılığına girdiği ve uyuşturucu satıcılarının sığınaklarında egzotik evcil hayvanlar bulundurduğu bir dünya. Uyuşturucu ve silahlar, cinayet ve sadakat, aile ve erkekler… ve bir kadının dünyası.

Charlie Cox, Ciaran Hinds

Charlie Cox (Daredevil), Michael Kinsella; Aidan Gillen (Game of Thrones), Frank Kinsella; Ciarán Hinds (Game of Thrones), Eamon Cunningham; Clare Dunne (Herself), Amanda Kinsella; Sam Keeley (Dublin Murders), Eric “Viking” Kinsella; Emmett J Scanlan (Peaky Blinders), Jimmy Kinsella; Maria Doyle Kennedy (Orphan Black), Bridget “Birdy” Goggins; Hannah Adeogun (Women on the Verge), Anna Areoye; Yasmin Seky, Nikita Murphy karakterleri ile dizinin başrol oyuncuları.

Peter McKenna (The Last Kingdom, Red Rock), Dublin’de çekilen 8 bölümlük dramanın yazarı, yönetici ve yürütücü yapımcı ve bir diğer yönetici yapımcı Ciarán Donnelly (Altered Carbon, Vikings) ile birlikte dizinin ortak yaratıcısı.

Kaynak