Beauty and the Beast (2012) ve Smallville gibi dizilerle kalbimizi çalan Kristin Kreuk’un başrolünde yer aldığı Kanada yapımı dedektiflik-hukuk draması Burden of Truth, 10 Ocak’ta CBC’de başlıyor. İlk sezon 10 bölümden oluşacak. İlk haberini şurada yaptığımız diziyi biraz daha detaylı tanıyalım:

Konusu:

Hızlı yükselen ve bir şirketin ortağı olan avukat Joanna Hanley (Kristin Kreuk), memleketi Millwood ‘a döner. Endüstriyel bir geçmişi olan ve geleceği belirsiz bu bozkır kasabasına bir dava için dönmüştür. Bir grup hasta liseli kıza karşı önemli bir müşterisini savunacaktır. Davayı kısa bir sürede ve etkili bir şekilde; eski lise arkadaşı, şimdi bu küçük kasabada çalışan avukat Billy Crawford’a ve kızlara karşı kazanır.

Davadan sonra kızların aslında herkesin sandığından daha kötü bir şekilde hasta olduğunu fark eder. Bir şey yapmazsa kontrol edilemeyen titremelerle ve nöbetlerle hayatları yaşanamaz hale gelecektir. Yardıma ihtiyaçları vardır.

Joanne, ayrıca iş hayatını bu kasabada çözümleyebileceğini fark eder. Büyük bir firmada başarılı bir ortak olsa da hayatında bir şeylerin yanlış gittiği hissinden bir türlü kurtulamamaktadır. Parçalanmış hayatında aradığı cevapları, memleketinde bulabileceğine inanır. Eğer kendini iyileştirecekse, bunu yapmaya her şeyin başladığı yerde ve ailesinin en derin sırlarını ortaya çıkararak başlamalıdır.

Kadrodaki diğer isimler şu şekilde: Alex Carter (NCIS, Ransom, Saving Hope), Ben Ayres (Saving Hope, Bitten, Dan for Mayor), Nicola Correia-Damude(Margarita, Hellmington, Where the Dolls Are), Meegwun Fairbrother (Mohawk Girls, Hemlock Grove, Helix, The Beaverton)

Dizinin yaratıcısı Bradley Simpson (Rookie Blue, King). Ilana Frank (The Eleventh Hour, Saving Hope, Rookie Blue), Linda Pope (Saving Hope, Rookie Blue), Jocelyn Hamilton (Mary Kills People, Cardinal) ve Kristin Kreuk, yapımcı koltuğundaki isimler.

Fragman: