cbs-trailers-new-shows-2016Mayıs ayının sonuna gelmemizle birlikte dizi sezonunu da kapatmış bulunduk ve iptal-devam haberlerinin yanında gelecek sezon bizlerle buluşacak yeni dizi projeleri de açıklanmış oldu. Geçtiğimiz sezon sekiz dizisini kaybeden (Angel From Hell, CSI: CyberThe Good WifeMike & Molly, Rush Hour, Person of InterestSupergirl, Limitless) CBS, bu sezon için yine sekiz dizi sipariş etmeyi tercih etti.

Bu dizilerin beş tanesi drama dizisiyken, üç tanesi ise komedi dizisi. Ayrıca toplamda sekiz yeni dizisinin altısı Sonbahar ile birlikte karşımıza çıkacekken iki tanesi sezon ortasında ekranlarda olacak. İşte o diziler:

* Sonbahar

1) Bull

bull13 sezondur devam eden polisiye dizi NCIS’in orijinal kadrosundan olan Michael Weatherly, geçtiğimiz sezon sonunda diziden artık ayrılma kararı aldı ve yine aynı kanalda yeni dizisine başlıyor bile. Dizi Salı günleri 21:00’de, NCIS ve uzantı dizisi NCIS: New Orleans’ın arasında yayınlanacak.

Konusu: Dizinin merkezinde Weatherly’nin canlandırdığı Dr. Jason Bull karakteri var. Bu karakter de Amerika’nın tanınmış talk şovcularından Dr. Phil McGraw‘un, hayatının farklı bir kariyere sahip olduğu dönemine dayanan bir dizi. Dr. McGraw, esasında işinde iyi bir psikolog ve bir dava danışma şirketi kurmuş. Jürilerin, avukatların, tanıkların ve zanlıların neler yapacağını detayına kadar öğrenmek için ekibiyle birlikte insan psikolojisini, sezgiyi ve teknolojiyi kullanıyor.

Hazırlık için yapılan sahte davalarda savcı rolüne bürünen kayınbiraderi Benny Colón (Freddy Rodriguez), davranış bilimlerinde uzman Marissa Morgan (Geneva Carr), dedektiflik yapan Danny James (Jaime Lee Kirchner), siber zeka olarak iş gören Cable McCrory (Annabelle Attanasio) ve müşterilerin davadaki görünüşleriyle ilgilenen stilist Chunk Palmer (Chris Jackson), McGraw’un ekibini oluşturan isimler.

Dizi, ekibin aldığı genellikle önemli isimlere ait davalar ve bunları kazanmak için uyguladıkları stratejiler üzerine olacak.

Dr. Phil hakkında:

Yiyecek İftirası Kanunları, Amerika’nın 13 eyaletinde kabul edilmiş ve yiyecek üreticilerinin ürünleriyle ilgili yapılan eleştirilerde cevap hakkı olması amacıyla çıkarılmış kanunlardır. Oprah Winfrey ve talk şovunda konuk olarak ağırladığı Howard Lyman, şovda sığır etiyle alakalı deli dana hastalığıyla bağlantılı bir şekilde bazı yorumlar yapınca, bunlar bazılarınca aşağılayıcı ve et hakkında halka yanlış bilgi verme olarak görülüp tepki çekti ve haklarında Texas’ta dava açıldı.

Oprah da dava için Dr. Phil’in şirketiyle anlaştı ve 1998’de biten davayı kazandı. Dava boyu süren performansını beğendiği Dr. Phil’i o tarihten sonra ara ara, ardından gelen iyi tepkiler üzerine haftalık olarak şovuna çıkarmaya başladı. Böylece de Amerikalılar kendisiyle tanışmış oldular. Şovla birlikte 4 tane çok satan listelerine girmiş kitap yazan Dr. Phil, sonrasında 2002’de Oprah’ın sahibi olduğu yapım şirketi üzerinden Dr. Phil adındaki kendi şovuna başladı ve 14 yıldır devam ettiriyor.

Fragman:

2) Kevin Can Wait

kevincanwaitThe King of Queens dizisiyle daha çok tanınan ve dizideki karakteriyle Emmy adaylığı da kazanan komedyen Kevin James‘in yaratıcısı/yapımcısı ve başrolü olduğu bir komedi dizisi. Kahkaha efektli olacak ve Pazartesi günleri 20:30’da The Big Bang Theory’nin arkasından yayınlanacak. CBS’in Perşembe günleri yayınladığı futbol yayınları bitince TBBT önceki senelerde olduğu gibi Perşembe’ye transfer olacak ve bu dizi de böylece 24 Ekim’den itibaren saat 20:00’ye geçiş yapacak.

Konusu: Dizi, Kevin isminde yeni emekli olmuş bir polisin merkezde olduğu bir dizi. Kevin’in emeklilik planları üç çocuğu, eşi ve arkadaş grubuyla güzel, eğlenceli ve sorunsuz zaman geçirmek üzerinedir. Kendisi gibi emekli olan eski ortağı ve yakın arkadaşı Goody (Leonard Earl Howze), en eski arkadaşı Duffy (Lenny Venito) ve şimdiye kadar ciddi bir yangınla muhattap olmamış itfaiyeci kardeşi Kyle (Gary Valentine), Kevin’ın bahsi geçen eğlence grubuna dahil olan kişiler.

Ancak Kevin kısa sürede fark eder ki evde, sokakta karşılaştığından daha sert sorunlar kendisini beklemektedir. Meğerse o, toplumu koruyorken 20 yıllık eşi Donna (Erinn Hayes) da bunlardan kendisini korumuştur. Şimdilerde genellikle güvenilir biri olan en büyük kızları Kendra (Taylor Spreitler), işsiz nişanlısı Chale (Ryan Cartwright) yeni uygulamasını yaratmakla uğraşırken ona destek olmak için okulu bırakmaya karar verir. Ergen kızı Sara (Mary-Charles Jones) okulda sorun yaşamaktadır, en küçük çocuğu Jack (James DiGiacomo) ise biraz hastalık hastasıdır.

Kevin şimdilik düşündüğü emeklilik hayatını bir kenara koyup bu sefer ailesi üzerinde çalışmaya başlar.

Fragman:

 

3) Macgyver

macgyver1985-92 arasında ABC’de 7 sezon (139 bölüm) yayınlanan, ülkemizde de TRT1, Star TV ve TNT’nin yayınladığı MacGyver dizisi modern zamanda ve daha genç bir karakterle ekranlara dönüyor. Cuma günü 20:00’de, CBS’in uzun süredir Cuma akşamları yayınlanan dizileri Blue Blood ve Hawaii Five-0 ile birlikte yayınlanacak.

Konusu: Aksiyon/macera türündeki drama dizisi, 20li yaşlarındaki Angus MacGyver’ı (Lucas Till) merkezine alıyor. MacGyver, hayat kurtarmak amacıyla Amerikan hükümeti içerisinde, Dışişleri Bakanlığı’nın koruması altında, tepeden tırnağa birçok imkanın elinin altında olduğu ve dünyayı kurtarmanın sorumluluğunu üstüne aldığı, problem çözme yeteneği ile bilimsel bilgisini kullanabileceği gizli bir organizasyon kuruyor. Dünya çevresindeki yüksek risk içeren görevlerinde ona katılan kişi ise biraz başına buyruk bir tip olan eski CSI ajanı Lincoln (George Eads, CSI) oluyor.

Fragman:

 

4) Man with A Plan

manwithaplanHenüz Episodes’un son sezonunu izleme şansımız olmasa da Matt LeBlanc yeni dizisine başlıyor bile. Kanalın Perşembe günkü futbol yayını bittikten sonra The Big Bang Theory o güne taşınacak ve Kevin Can Wait onun saati olan 20:00’yi alacak, Man with A Plan de Pazartesi gününde Kevin Can Wait’in saatini alarak 20:30’da yayınlanacak.

Konusu: Dizi, kahkaha efektli bir komedi, genel olarak da çocuklarıyla daha fazla zaman geçirmeye başlayan bir babanın yaşadıkları üzerine. Müteahhitlik yapan Adam, her ailenin nihayetinde fark ettiği gerçeği keşfediyor: Onların küçük melekleri aslında birer manyak.

Andi, 13 yıldır ev hanımı bir anne olsa da çalışma hayatına geri dönme kararı alınca, ebeveynlik konusunda kendisine güveni olan Adam da daha fazla ailevi sorumluluk almaya başlıyor. Ancak Adam, Wi-Fi olmaksızın yaşayamayan çocuklarıyla münakaşa etmenin ne kadar zor olduğunu fark ediyor. Bunlardan ergenliğe girmek üzere olan Kate, babasının kontrolü alması konusunda başlarda heyecanlı olan usta bir manipilatör, ortanca çocuk Teddy devamlı hatırlatmalara rağmen ellerini pantolonundan uzak tutamayan biri, en küçük çocuk Emme ise kreşe başlamak konusunda gergin.

Ama Andi’nin cesaretlendirmesi ve eş derecede stresli aile Marie ve Lowell’ın tavsiyeleriyle Adam işe koyuluyor ve bu işi becerebileceğini fark etmeye başlıyor.

Fragman:

 

5) Pure Genius

puregeniusFriday Night Lights ve Parenthood dizileriyle daha çok tanınan Emmy ödüllü senarist/yazar/yönetmen Jason Katims’in yeni dizisi Pure Genius bir medikal drama olacak. Dizi, Perşembe günleri 22:00’de, Mom/Life in Pieces ikilisinin ardından yayınlanacak.

Konusu: Silikon Vadisi’nin genç ve zengin milyarderi James Bell (Augustus Prew), sağlık hizmetinde devrim yapmak ve nadir görülen zorlu tıbbi gizemleri ücret almaksızın tedavi etmek için Bunker Hill Hastanesi’ni kurmuştur. Dr. Walter Wallace (Dermot Mulroney) her ne kadar tıbbın teknolojiye değil de insan gayretine dayandığına inanan bir doktor olsa bile hastanede gördükleri sayesinde Bell onu ikna etmeyi başarır ve personelin başına geçirir. Dizi de bununla birlikte başlıyor işte.

James Bell’in kurduğu ekipte başına buyruk ve geçmişi biraz karışık Dr. Wallace haricinde yer alan isimler şu şekilde: Fevkalade, korkusuz ve içi dışı bir doktor olan Dr. Zoe Brockett (Odette Annable), hastanenin değişiklik için bir yol gösterici olduğuna inanan idealist beyin cerrahı Dr. Talaikha Channarayapatra (Reshma Shetty), eskiden çete üyesiyken şimdilerde bilgisayar üzerinden fakir bölgelerde 7/24 sağlık gözetimi yapan Dr. Malik Verlaine (Aaron Jennings), safkan bir Ivy League (Sarmaşık Birliği) mezunu ciddi kişilikli Dr. Scott Strauss (Ward Horton) ve son olarak 3-D yazıcı programcısı becerikli Angie Cheng (Brenda Song).

Bunker Hill’de Bell, tıbbı ve teknolojiyi iyi bir ekiple birlikte biraraya getirip bürokrasiyi denklemden çıkarıyor ve kendisininki de dahil olmak üzere hayat kurtmarmaya odaklanıyor.

Fragman:

 

6) The Great Indoors

greatindoorsKanalın portföyündeki son komedi dizisi The Great Indoors,  Community’nin bitişinin ardından Joel McHale’i yeniden ekranlara getirmiş olacak. Diğer komediler gibi kahkaha efektli olan yapım, Perşembe günkü futbol yayını bittikten sonra bu güne taşınan The Big Bang Theory’nin arkasından 20:30’da yayınlanacak.

Konusu: Popüler bir magazin dergisi için muhabirlik yapan ve hayatını ‘dışarıda’ geçirmeye bayılan Jack’in bu dünya turu misali günleri, patronu ve derginin kurucusu Roland (Stephen Fry) nedeniyle kökten değişir. Çünkü patronu derginin artık sadece web üzerinden çıkacağını ilan eder ve Jack’i bir grup ‘online gazetecinin’ başına getirtir.

Jack’in 20’li yaşlarındaki çalışma arkadaşları arasında Mars’ta hayatta kalmak ve zombi kıyameti hakkında her şeyi bilen nörd Clark (Christopher Mintz-Plasse), Jack’i çevirmeli ağın insan versiyonu olarak gören sosyal medya uzmanı Emma (Christine Ko) ve dış dünyada zaman geçirmeye alışık olmayan hipster-oduncu karışımı Mason (Shaun Brown) bulunmaktadır. Jack ayrıca raporlarını patronunun kızı Brooke’a (Susannah Fielding) vermektedir.

Jack’in gençler arasında popüler bir barı yöneten en yakın arkadaşı Eddie (Chris Williams) ise ofisteki gençlerle anlaşabilmesi için Jack’e yardım etmeye başlar. Tık sayısının her şey olduğu bir dünyada şaşkına dönen Jack, diğer yandan da ofistekileri selfie (öz çekim) çubuğu ile pataklama konusunda kendisine engel olup dış dünyanın ekranda görünenden daha fazlası demek olduğunu onlara göstermeye çalışır.

Fragman:

* Sezon Ortası

7) Doubt

doubtDaha önce de kanalın gündeminde olan proje, ilk seferinde kanalı memnun edemeyince kadronun bir kısmı ve arkasındaki isimlerde değişikliğe uğrayarak yeniden gelişim aşamasına girmişti. İkinci defada işler yolunda gitti ve sezon arasında ekranlarda olacak.

Başlangıç: 15 Şubat 2017

Konusu: Fedakar bir çocuk cerrahı olan Billy Brennan (Steven Pasquale) 24 yıl önce ölen kız arkadaşının cinayetiyle suçlanmaktadır. Onu savunmaya başlayan ve butik bir avukatlık firmasında çalışan Sadie Ellis (Katherine Heigl) ise davayı aldıktan sonra yavaş yavaş Billy’den hoşlanmaya başlayan başarılı bir avukattır.

Sadie artmaya başlayan hislerini onunla ilgili her şeyi bildiğini düşünen yakın ve iş arkadaşı Albert Cobb (Dule Hill) dahil herkesten saklamaktadır. Şirkette çalışan diğer kişilerin arasında, adaletsizliği ilk elden yaşadığından beri müvekkilleri için tutkulu bir şekilde savaşan Ivy League (Sarmaşık Birliği) mezunu transgender Cameron Wirth (Laverne Cox), çabuk öğrenen ikinci yılındaki bir öğrenci Tiffany Simon (Dreama Walker), hapisteyken eğitimini tamamlayan eski suçlu Nick (Kobi Libii) de bulunmaktadır. Bu kişilerin hepsi de bir efsane olarak gördükleri Isaiah Roth (Elliott Gould) için çalışmaktadırlar.

Sadie’nin bu davayı alması ve müvekkiliyle yakınlaşmaya başlaması hem kariyerini hem de mutluluğunu riske atmıştır ve bu nedenle onu kurtarmak için ‘makul bir şüpheye’ ihtiyacı vardır. Her ne kadar kendisinde de o şüpheden biraz olsa da…

Fragman:

8) Training Day

trainingdayDilimize İlk Gün olarak çevrilen, Denzel Washington‘ın En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ını kazandığı, Ethan Hawke‘ın da En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Oscar’ına aday olduğu 2001 yapımı Training Day filmi de dizisi yapılan filmler kervanına CBS’te katılıyor. Dizinin yapımcılığı TV sektöründe daha çok CSI serisiyle bilinen Jerry Bruckheimer’da.

Başlangıç: 2 Şubat 2017

Konusu: Sezon ortasında başlayacak dizinin hikayesi filmdeki olayların 15 yıl sonrasında başlayacak.

Dedektif Frank Rourke (Bill Paxton), şehrin en tehlikeli suçlularını yakalamada oldukça başarılı LAPD’nin şimdiye kadarki en iyi birimlerinden birinin başındadır. Ancak departmandaki üst düzeydekiler Rourke’un suçla savaşmaya dair tutkusunda şaibeler olduğunu düşününce cesur ve temiz polis Kyle Craig’i (Justin Cornwell) görevlendiriyorlar. Maksat tabii ki çaylak olarak girdiği ekipte Frank’i gözlemek ve onun kayda geçmeyen yöntemlerini rapor etmek.

Frank’in sadık takımının üyeleri arasında zorlu ve karanlık geçmişli Rebecca Lee (Katrina Law), Frank’in emirlerini tereddüt etmeksizin yerine getiren eski profesyonel sörfçü Tommy Campbell (Drew Van Acker) da var. Frank’e istihbarat sağlayan kişi ise bağlantıları sağlam, yaptıklarından pişmanlık duymayan Hollywood madamı Holly Butler (Julie Benz).

Amir Joy Lockhart (Marianne Jean-Baptiste) Frank’i yerinden etmek için Kyle’ı içeri sokarken, diğer yandan da Kyle’ın ilkokul öğretmeni karısı Alyse (Lex Scott Davis), polis babasının intikamını almak için cinayetini çözmeyi kafasına koyan kocasıyla ilgili endişelenmektedir. Frank ve Kyle ikilisi kolay olacakmış gibi görünmeyen, hayatlarını değiştirecek türden ve geri dönüşü olmayan bir usta-çırak ilişkisinin içine girerler.

Fragman:

9) Ransom

Dizinin yapımcısı The X-Files, Strike Back ve The Man in High Castle’ın arkasında bulunan Frank Spotnitz‘in de yapımcıları arasında olduğu dizi, kanaldan 13 bölümlük onay aldı. Sezon ortası veya sonrasında yayınlanacağına dair henüz kesin bir bilgi yok. Dizi ayrıca Amerika, Almanya (RTL), Fransa (TF1) ve Kanada (Global) ortak yapımı bir dizi olacak.

Başlangıç: 1 Ocak 2017

Konusu: Ransom, deneyimli bir kriz ve rehine arabulucusu Eric Beaumont (Luke Roberts) ve ekibinin merkezinde olduğu bir dizi. Eric, dünyanın en tehlikeli suçlularına karşı kaçırılma ve fidye davalarına el atıyor ve bunları şiddete başvurmadan, sezgi ve kavrama becerisinin yüksekliği sayesinde çözüyor.

Dizinin kadrosunda Nazneen Contractor (Heroes Reborn), Sarah Greene (Penny Dreadful) ve Brandon Jay McLaren (Graceland) da var.

Fragman:

10) Superior Donuts

Kahkaha efektli bir komedi dizisi. Kanalın geçtiğimiz sezon için de gündemdeydi ama o dönem proje gerçeğe dönüşmemişti. Sezon 13 bölüm sürecek, başrollerde de Judd Hirsch ile Jermaine Fowler yer alacak. Kadroda Katey Sagal, David Koechner ve Maz Jobrani gibi isimler de var.

Başlangıç: 2 Şubat 2017

Konusu: Superior Donuts, değişen çevreye rağmen iş yapmaya devam etmeye çalışan bir donut dükkatında çalışan kişilerin üzerine kurulu bir diz. Hirsch donut dükkanının sahibini, Fowler da çalışanlardan birisini canlandırıyor.

CBS, 2016 sonbaharındaki yayın akışı programını açıkladı.