House of Cards‘ın beklenen başarısının ardından, Netflix -paralı film ve dizi yayını yapan bir site- yeni hit draması Hemlock Grove için kolları sıvadı. Hemlock Grove, 2012’de yayınlanan bir romandan uyarlanan doğaüstü korku ve gerilim draması olacak. Netflix‘de yayınlanacağından ilk sezonun tüm bölümlerine aynı anda Netflix sitesinden ulaşılacak.

2012 tarihli romanın da yazarı olan Brian McGreevy ile Lee Shipman tarafından geliştirilen ve Gaumont International Television tarafından üretilen Hemlock Grove’un yapımcısı ve ise Eli Roth.

Bu küçük bilgileri verdikten sonra, diziye başlanmadan önce vakıf olunması gerektiğine inandığımız Hemlock Grove hakkındaki 10 bilgiyi sıralama zamanı geldi çattı; şöyle ki:

1. Hemlock Grove’un En Genel Anlamıyla Konusu

Genç bir kız, vahşice öldürülür ve cesedi eski Godfrey Çelik Fabrikası’nın yakınında bulunur. Söylentilere göre bu cinayetin 2 şüphelisi vardır: 17 yaşında olan ve kurt adam olduğu söylentileri dolaşan Peter Rumancek ve Godfrey mülkünün mirasçısı Roman. Bu iki delikanlı gerçek katili bulmak için güçlerini birleştirecek ve asıl hikaye bundan sonra başlayacaktır.

2. İlk Sezonu Kaç Bölümden Oluşacak?

Netflix’in bir başka dizisi House of Cards gibi, Hemlock Grove’un da ilk sezonu 13 bölümden oluşacak ve ilk sezonu oluşturan bu 13 bölümün tamamına 19 Nisan 2013‘ten itibaren Netflix sitesinden ulaşılabilecek.

3. Roman ve Dizinin Devam Durumu

Hemlock Grove, Brian McGreevy‘nin 27 Mart 2012’de yayınlanan aynı adlı romanından uyarlanacak. Yazar, New York’s 92YTribeca’ya yaptığı açıklamalarda şunları dile getirmiş: “Romanın devam serisi olarak 2 kitap daha yazmayı planlıyorum. Bu sebeple, dizimizin ilk sezonu başarılı olursa; en az 2 sezon daha devam edeceğimizi bekleyebilirsiniz.”

4. Famke Janssen, Ana Karakterlerden Birine Hayat Verecek

Hollandalı aktrist ve model Famke Janssen, Hemlock Grove’da ana erkek karakterlerden biri olan ve Bill Skarsgard tarafından canlandırılan Roman karakterinin annesi Olivia Godfrey’e hayat verecek. Oyuncuyu, Golden Eye (Altın Göz), X Men ve Taken(96 Saat) filmlerinde canlandırdığı karakterlerden ve Nip/Tuck dizisinde canlandırdığı Ava Moore rolünden hatırlayabilirsiniz.

5. Bir Başka Skarsgard’ın Oyunculuk Sevdası

İsveçli aktör Bill Skarsgard da HBO‘nun True Blood‘unda Eric Nortman karakterini canlandıran ağabeyi Alexander Skarsgard ve Hollywood’da birbirinden güzel filmlere imza atmış babası Stellan Skarsgard gibi oyunculuğa merak salmış. Genç aktörün, dizi sektöründeki ilk büyük işi de Hemlock Grove olacak.
Skarsgard, dizideki 2 ana erkek karakterden biri olan Roman Godfrey karakterine hayat verecek. Oyuncuyu 2012 yapımı Anna Karanina, Simon and the Oaks ve I rymden finns inga känslor (Aşkın Formülü Yok) filmlerinden anımsayabilirsiniz

6. Landon Liboiron, TV’de Tekrar Şansını Deniyor

Kanadalı aktör Landon Liboiron‘un son zamanlarda Amerikan televizyonunda pek şansı yok. İçinde yer aldığı Life Unexpected ve Terra Nova gibi yapımlar, beklenmedik şekilde başarısız oldu. Umarız ki şansı Hemlock Grove’da canlandıracağı Peter Rumancek karakteri ile geri dönecek.
Oyuncunun canlandırdığı karakter, kurt adama dönüşme yeteneği de olan akıllı bir sokak çocuğu olarak tasvir ediliyor.

7. Diğer Karakterler ve Canlandıran Oyuncular

 

*Penelope Mitchell, Roman‘ın kuzeni Letha Godfrey olarak kadroya katıldı. (4 Nisan 2012.)

 

 

* Freya Tingley, Christina Wendall olarak kadroya katıldı. (10 Nisan 2012)

 

 

 

*Dougray Scott, Olivia‘nın kardeşi ve Letha Godfrey‘in babası olarak kadroya katıldı. (12 Nisan 2012)

 

 

* Lili Taylor, Peter Rumancek‘in annesi olarak kadroya katıldı. (2 Temmuz 2012)

 

 

* Kandyse McClure, Dr. Chausser olarak kadroya katıldı. (2 Temmuz 2012)

 

 

 

* Aaron Douglas, Şerif Sworn olarak kadroya katıldı. (8 Temmuz 2012)

 

 

 

* …ve son olarak Kaniehtiio Horn, Destina Rumancek olarak kadroya katıldı. ( 2012 Temmuzunun Sonları )

 

 

8. Hemlock Grove’un Yapımcısı: Eli Roth

Hostel film serisinin ilk iki filmini yazıp yöneten ve Inglourious Basterds (Soysuzlar Çetesi) filminde Donny Donowitz karakterine hayat veren oyuncu, yazar, yapımcı ve yönetmen Eli Roth, Hemlock Grove’un da yapımcısı; aynı zamanda, ilk bölümün ve son iki bölümün de yönetmeni.
Eli Roth, Variety‘ye yaptığı açıklamalarda proje hakkında şöyle konuştu: “Netflix için bir dizi yaratmak benim için çok heyecan verici; bir film yapımcısı olarak böyle bir iş yeni bir ortamda hikaye anlatmak gibi. Netflix, hikayenin ihtiyaç duyduğu karanlığın kullanılmasında yaratıcı bir özgürlük sunan sinema, televizyon ve sosyal ağın mükemmel bir karışımı.”

9. Çekim Yerleri ve Süreci (Pensilvanya? Toronto? Kanada?)

Romanın yazarı Brian McGreevy, çekimlerin kitabın da geçtiği Pensilvanya‘da yapılmasını istedi. 45 milyon dolarlık bütçe ile çekimlerin Haziran 2012’nin başlarında başlaması ve kasım ayına kadar sürmesi planlanıyordu; ama mayıs ayının ortalarında yapımcı şirket Gaumont International Television, çekimlerin Toronto’daki Cinespace Film Stüdyoları‘nda yapılmasına karar verdi. Pennsylvania’dan vazgeçilince, film ekibi çalışmalarına Toronto’da devam etti. Çekimlere ise, film ekibinin tipik bir Amerikan kasabasına dönüştürdüğü Kanada‘da bulunan Port Perry, Ontario‘da 13 Temmuz 2012’de başlandı. Ekip, dekor ve çevrenin pek çoğunu değiştirerek, bu kasabayı Pensilvanya’ya benzetti.

10. Hemlock Grove Fragmanı

Netflix‘in son dizisi Hemlock Grove‘den ne bekleyeceğinizi ufaktan gösteren fragmanına buyurun: [youtube http://www.youtube.com/watch?v=C_pKD6BGr9M?version=3&rel=1&fs=1&showsearch=0&showinfo=1&iv_load_policy=1&wmode=transparent]

Yaratıklar, aramızda…
Dipnot: Bu yazı heavy.com’un şu yazısına, başka kaynaklardan da bilgiler eklenerek oluşturulmuştur. Birebir çeviri değildir, ilgili yazı taslak olarak kullanılmıştır…