Başlığımızdan da anlaşılacağı üzere konu Chuck ve reytingleri.2.sezondan itibaren bu sorun ile uğraşan dizi ve hayranlarının kaderi bu sezon için de değişmeyecek gibi. Wikipedia destekli analizimize geçersek…

Dizinin Reytingleri;
1. Sezon; Ort. 8,68 Milyon2. Sezon; Ort. 7,36 Milyon3. Sezon; Ort. 5,99 Milyon4. Sezon; Ort. 5,44 Milyon
Her ne kadar şu anki durum çok da iç açıcı gözükmese de konu reyting, Chuck ve NBC olunca her şey mümkün gibi, özellikle dizinin 24 bölümlük yeni sezon anlaşması yaptığını düşündüğümüzde. Kanalın bu hamlesi çoğu kişi tarafından “Son Sezon” olarak yorumlansa da dizi hayranları bunu kabul edecek gibi gözükmüyor. Bu sezon sonu için de gelenekselleşen Save Chuck kampamyalarını görmemiz yüksek ihtimal.

İlki 2008 yılında gerçekleşen kampanya, NBC’nin 2. sezonu 13 bölüm olarak uzatması ile başarıya ulaşmıştı. Aynı senaryo 2. sezonun sonu için de geçerli olmuş, yine dizi hayranlarının sayesinde Chuck 3. sezonu görmüştü.

Yeni sezonlar öncesi Eonline.com’un yapmış olduğu Save One Show oylamasının sonuçları.Chuck 52%
One Tree Hill 20%Life Unexpected 11%Heroes 8%Better Off Ted 5%Parenthood 4%Her ne kadar reyting anlamında dizi istenen düzeyde olmasa da hayranların yaptıkları kampanya ve bir çok internet sitesinde diziye verdikleri destek ile kanala mesaj göndermeye devam edecek gibi.Ufak bir hatırlatma ;)4. sezon 17 Ocak’ta kaldığı yerden devam edecek.