1988’de yayınlanan Child’s Play isimli sinema filmi ile ilk kez izleyenlerin karşısına çıkan katil oyuncak bebek Chucky geri dönüyor. 1990’da yayınlanan Child’s Play 2 ve 1991’de yayınlanan Child’s Play 3 isimli devam filmleri sonrası, 1998’de Bride of Chucky, 2004’te Seed of Chucky, 2013’te Curse of Chucky ve 2017’de Cult of Chucky isimli filmler ile birlikte, toplamda 7 kez sinemaseverlerin karşısına Chucky, bu sefer bir Syfy dizisi olarak karşımıza çıkacak.

Filmin konusu: Şikago’da polisten kaçarken vurulan seri katil Charles Lee Ray, oyuncak satılan bir mağazaya girdiğinde, ruhunu o zamanların en rağbet gören oyuncak bebeklerinden birine aktarır. Bekar bir anne, oğluna doğum günü hediyesi olarak o oyuncak bebeklerden biri aldıktan bir süre sonra, seri katilin ruhunun o bebekte olduğunu keşfederler.

Filmlerin yaratıcısı Don Mancini ile David Kirschner, dizinin de yapımcısı olacaklar. Mancini, “Chucky’nin karakterini, televizyon dizisi formatında daha derinlikli bir şekilde keşfedeceğiz ve otuz yıldır devam eden özgün bakış açısına sadık kalmaya devam edeceğiz” demiş.

Bu senenin Mayıs ayında yayınlanacak Charles ve Haziran ayında yayınlanacak Child’s Play isimli filmler ile de Chucky’i sinemada görebileceğiz.

Kaynak 12