Yeni Sezon
Yeni Sezon

Ulusal ve kablolu kanallar yeni sezon takvimlerini teker teker açıklarlarken sonunda sıra bizim kanallara da geldi. Cnbc-e tam olarak gün ve saatlerini henüz açıklamasa da yeni sezondan itibaren yayınlayacağı dizileri Ağustos ayı dergisinde yayınlayarak izleyicilerine duyurdu. Buna göre:

 

 

1) Game of Thrones

22 dakika ahalisinin de büyük ilgiyle takip ettiği Game of Thrones dizisi, yeni sezonda Cnbc-e’de yayınlanmaya başlayacak. Dizinin konusunu bilmeyenler ya da pek fikri olmayanlar şu yazıdan yararlanabilirler. Şahsi fikrim, kanal için güzel bir adım da ‘kesme-biçme’ işlemlerine uğradıktan sonra ne şekilde yayınlanacağını da merak etmiyor değilim.

2) Person of Interest

Person of Interest, bu sezon CBS’te 22 Eylül’de başlayacak olan yeni bir dizi. Kendi yöntemleriyle, suçları işlenmeden önce önlemeye çalışan iki kişilik bir ekibin hikayesi olarak kısaca anlatılabilir. Adamlardan biri olan Reese, öldüğü sanılan eski bir CIA ajanı. Diğer adam Finch (Lost’tan Micheal Emerson) ise bir milyarder ve Reese’e yaşamak için yeni bir amaç sunuyor. Finch karakteri devletin gözetleme sistemlerini kullanarak suça teşebbüs edebilecek insanları bulurken Reese de bu suçları önlemeye çalışmada ona yardım edecek.

3) Teen Wolf

“Twilight’ın kurtadam versiyonu” olarak da değerlendirilen dizi de yeni sezonda Cnbc-e ekranlarında olacak. MTV yapımı olan ve ilk sezonu 12 bölüm sürecek dizi, yakın zamanda 2. sezon onayını da aldı. Dizi, adından da anlaşılacağı gibi ormanda bir kurt tarafından ısırıldıktan sonra kurt adama dönüşen Scott McCall adındaki ‘teen (ergen)’ karakterin hayatında olanları anlatıyor.

4) Being Human (ABD)

Daha önce şu podcast’te ve buradaki yazıda kendisinden bahsedilen Syfy dizisi de yeni sezonda Cnbc-e bünyesinde olacak. Hali hazırda 13 bölümlük 1. sezonu olan diz,i aslında İngilizlerden uyarlama bir dizi. Aynı evde yaşamaya başlayan bir vampir (Aidan), bir kurtadam (Josh) ve bir de hayaletin (Sally) başından geçen olayları anlatıyor.

5) Luck

Cnbc-e’de olacak olan ve henüz yayın hayatında yeni olan bir değer dizi de Luck. Daha önce şu ve bu yazılarda yer alan Luck, kaliteler abidesi kanal HBO’nun yeni dizisi. Hatta dizinin 2012’nin Ocak zamanı yayınlanacağına dair gelen 22 dakika haberinin mürekkebi bile kurumadı. Tabii bu, Cnbc-e diziyi ancak sezon ortasında yayınlayacak demek oluyor, o da ayrı. Dizinin başrollerinde iki önemli oyuncu Dustin Hoffman ve Nick Nolte oynuyor. Dizi, at yarışı dünyası içindeki karakterlerin öyküsünü konu alıyor.

5) Hell On Wheels

Sevilen diziler Walking Dead, Breaking Bad ve The Killing’in de yayınlayıcısı olan AMC, bu sezon yeni bir diziyi izleyiciye sunuyor: Hell On Wheels. Dizi esasında Amerikan İç Savaşı’nda karısını kaybeden bir askerin intikam arayışını anlatıyor. Daha önce de şu yazıda mini bir tanıtım yapılmış. Cnbc-e diziyi Luck gibi 2012 yılında- sezon ortası bir vakit yayınlayacakmış.

6) Endgame

14 Mart’ta başlayıp 13 bölüm yayınlandıktan sonra 13 Haziran’da 1. sezon finali yayınlanan Endgame de yeni dizilerden biri. Showcase tarafından yayınlanan ve ne yazık ki 2. sezonu olmayacak olan bir dedektiflik dizisi Endgame. Eski dünya satranç şampiyonu olan bir adamın kaldığı otelden ayrılmadan davaları kendine özel yöntemlerle çözüşünü ele alıyor.

7) Mildred Pierce

21 adaylıkla Emmy’de en çok adaylık sahibi olan ve ünlü oyuncu Kate Winslet’ın başrolde olduğu 5 bölümlük mini-dizi Mildred Pierce da 2012 yılında-sezon ortasında kanalda olacak. Dizi hakkında fikir shibi olmak isteyenler şu yazıdaki tanıtıma bakabilirler.

Yukarıdaki 7 dizi, Cnbc-e ekranlarında yayınlanacak yeni diziler; ama bunların yanında eskiden gelme yayınlanacak diziler de var. Buna göre:

* Bu sonbahar sezonu Türk dizi ekranlarında yerli versiyonu yayınlanacak olan Desperate Housewives 8. sezonu ile,

* Geçtiğimiz 2010-2011 sezonu finali yayınlanan Smallville final sezonu ile,

* Henüz 4. sezonu yayınlanmadan 5. sezon siparişini alan Merlin 4. sezonu ile,

* TNT’nin sevilen polisiye dizisi Rizzoli&Isles 2. sezonu ile,

* Memphis Beat 2. sezonu ile,

* 7. sezonu ile final yapacak olan The Closer 6. sezonu ile,

* The Closer gibi yayınlanacak 5. sezonu ile final yapacak olan Chuck son sezonuyla,

* Yaz ekranında 7. sezonunun tekrarı yayınlanan CSI:NY 8. sezonuyla,

* Leverage 3. sezonu ile,

* Bu yılki Emmy ödüllerinde adaylığı da bulunan Betty White’ın başrollerden birini oynadığı Hot In Cleveland 2. sezonuyla,

* En uzun süre yayınlanan dizi olma yolunda emin adımlarla ilerleyen The Simpsons 22. sezonuyla,

* Charlie Sheen’in olaylı ayrıldığı Two and a Half Men Charlie’li son sezonu olan 8. sezonuyla,

* Griffin ailesinin maceralarının konu olduğu Family Guy 8. sezonu ile,

* Jim Parsons’ın canlandırdığı Sheldon Cooper karakterine sahip sevilen komedi The Big Bang Theory 4. sezonu ile,

* The CW kanalının sevilen dizilerinden Gossip Girl 5. sezonu ile,

* 13 bölümlük 9. sezonu ile ekranlara veda edecek olan One Tree Hill 8. sezonla,

* 2010’dan beridir 11. doktor ile yayın hayatına devam eden Doctor Who da yeni sezonda Cnbc-e ekranlarında olacak.

Evet, Cnbc-e kanalının sonbahardan itibaren izleyecilerinin karşısına çıkaracağı portföy böyle. Yeni sezon oldukça kalabalık ve dolu görünüyor. Buna, şovlar ve dublaj yapılan dizilerin bölümlerini de eklersek Cnbc-e ve izleyenler için önümüzdeki sezon hareketli geçeceğe benziyor.