Community, 2009 yılında NBC kanalında yayın hayatına başlamış bir “kolej” komedi dizisi.

Klasik bir kolej dizisinden çok uzakta seyreden, birbirinden farklı karakter seçimleri ile bize güzel bir komedi sunan “Community” dizisinin konusundan bahsedecek olursak;

Jeff Winger (Joel McHale) işini yapmakla meşgul bir avukattır. Fakat bir gün, avukatlık lisansının iptal edildiğini öğrenir ve lisansını tekrar almak için yolu Greendale Vakıf Koleji’ne düşer.Dizinin baş kahramanlarını oluşturan, Jeff’in de içinde bulunduğu, çok zıt karakterlere sahip bir kaç öğrenci, şans eseri de olsa aynı kulüpte bir araya gelerek başta abes bir görüntü sergilese de gün geçtikçe aralarında samimi bir ilişki başlayacaktır.Bu karakterlerden bahsedecek olursak;

Jeff Winger bahsettiğimiz gibi Greendale’de avukatlık lisansını tekrar almak için uğraş vermektedir. Derslerle arası pek iyi olmasa da başarılı olmak adına her şeyi deneyen, kadınlara karşı aşırı ilgisi olduğunu saklamayan Jeff, bu öğrenci topluluğunun lideri konumundadır. Okulda geçen günleri onu karakter olarak daha olgun biri yapacaktır.

Britta Perry (Gillian Jacobs), başlarda Jeff’in elde etmeye çalıştığı kişidir. Dizinin gidişatı bu ilişki etrafında olacak gibi gözükse de bu gerçekleşmiyor. Britta için, beni güldüremeyen tek karakter diyebilirim.

Abed Nadir(Danny Pudi), birazdan bahsedeceğim Troy karakteri ile birlikte mükemmel bir ikili olmuşlar. Sinemayla yakından ilgilenen Abed, dizinin etkili silahlarından.

Troy Barnes (Ronald Glover), dizinin en canlı karakteri. Sürekli, Abed ile takılmaları komedi adına güzel şeyler sunuyor. Özellikle dizinin bitmesine yakın, Abed ile yaptıkları şovlar izlenmeye değer. En sevdiğim karakterlerden birisi kendisi.

Annie Edison (Alison Brie), grubun en saf ve en iyi kalplilerinden birisi. Britta kadar ön planda olmasa da güzelliğine hayran kalınası bir karakter. (En azından ben hayran kaldım)

Shirley Bennett (Yvette Nicole Brown) topluluğun annesi. Aşırı iyi kalpli, herkesi düşünen bu karakter, ailevi problemler yaşamaktadır. Oldukça duygusaldır.

Pierce HawthorneChevy Chase“, grubun yaşlı kurdu. Yaşı dolayısıyla espri malzemesi olan Pierce, gençlere ayak uydurmaya çalışmaktadır. Arka planda kalmış gibi görünen bir karakter olsa da onun sahneleri en çok güldürenlerden.Kişisel görüşüme gelecek olursak, izlediğim en iyi komediler listemde ilk 3’e sokabilirim. Hiç bir karakterin arka planda kalmadığı, gerçekten çok keyifli bir dizi.