cooper-barrett-posterFOX’un yeni komedisi Cooper Barrett’s Guide to Surviving Life‘ın tanıtımına hoş geldiniz.

3 Ocak 2016’da başlayan ve ilk sezonu 13 bölümden oluşacak olan, aksiyon komedi türündeki dizinin 2. sezonunun olup olmayacağına dair henüz bir haber yok. An itibariyla 5 bölümü yayınlanmış olan dizinin reytingleri de pek iç açıcı değil. (Sezon başında 6 bölüm planlanan dizi ek sipariş alarak 13 bölüme uzatılmıştı.)

Jay Lacopo‘nun yaratıcısı olduğu dizinin yapımcıları arasında Dan TiptonGail BermanBill Callahan ve James Griffiths de var.guidetosurvivinglife2-600x338KONU

Dizimizin her bölümü; üniversiteden beri arkadaş olan, aynı zamanda ev arkadaşı olan 3 gençten oluşan ekibimizin başının belada olduğu bir sahne ile açılıyor. Dizinin baş kahramanı Cooper Barrett, biz seyircilere seslenip kısaca bölümün belasına değiniyor. Sonrasında jenerik eşliğinde şu repliğini duyuyoruz ve macera başlıyor.

‘Benim adım Cooper Barrett. Ben ve arkadaşlarım; siz yapmak zorunda kalmayın diye hayatlarımızı mahvetmek için buradayız.’

Bölümün devamında, ekibin bölümün başındaki duruma nasıl düştüğünün eğlenceli hikayesini izliyoruz. Bölümün sonunda ise Cooper Barrett tekrar seyirciye sesleniyor ve bu tarz bir maceradan ne gibi dersler çıkarılabileceğini muzip bir dille sıralıyor.KARAKTERLER VE OYUNCULAR

Jack Cutmore-Scott

 

Cooper Barrett

(Jack Cutmore-Scott)

Ekibin yakışıklısı ve beyni. Tıpkı diğer 2 ev arkadaşı gibi düzenli bir işe sahip değil ve hayata dair bir planı yok. Maceracı ruhlu, girişimci, sorumsuz ve fırlama. Başına açtığı belaların ardından kurtarıcı olarak ağabeyini araması en belirgin özelliği.

 

 

 

 

 

 

James Earl

 

Barry

(James Earl)

Ekibin sempatik(bana göre antipatik!), şişman siyahisi. Pek düşünmeden hareket eden, coşkulu bir şekilde saçma sapan yorumlar yapan, geveze bir bela mıknatısı. Oyuncuyu Ground Floor‘dan ve Glee‘deki konuk oyunculuğundan hatırlamanız mümkün.

 

 

 

 

Charlie Saxton

 

Neal

(Charlie Saxton)

Ekibin 3 numarası. Garip, şapşal, korkak, yancı. Kızlarla arası iyi değil. Oyuncuyu Hung dizisinden hatırlayabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Justin Bartha

 

Josh Barrett

(Justin Bartha)

Cooper’ın 40 yaşındaki ağabeyi. Evli. Küçük bir çocuğu var. Avukatlık yapıyor. Cooper ne zaman arasa onun yardımına koşuyor. Maceraperest, heyecanlı, içindeki genci öldürmeye niyeti olmayan biri. Karısını ve ailesini seviyor ama bekar olmanın coşkusundan da bir türlü kopamıyor. Karaktere hayat veren Justin Bartha’yı The Hangover ve National Treasure film serilerinden ve The New Normal dizisinden hatırlayabilirsiniz.

 

 

 

 Meaghan Rath

 

Kelly Bishop

(Meaghan Rath)

Cooper ve arkadaşlarının yeni komşusu. Güzel, sempatik, girişken, özgüveni yüksek, dobra biri. Oyuncuyu Being Human(ABD) dizisinden hatırlayabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Liza Lapira

 

 

Leslie Barrett

(Liza Lapira)

Josh’ın karısı. Bir yandan küçük çocuğunu büyütmekle meşgulken bir yandan koca çocuğu(Josh) ile ilgilenmek zorunda. Neşeli, eğlenceli, heyecanlı biri. Oyuncuyu Battle Creek dizisinden hatırlayabilirsiniz.

 

 

 

cooper_barrett_s_guide_to_surviving_life_108587NEDEN İZLEMELİ?

*Türünün tek örneği. Piyasada hali hazırda başka 20 dakikalık aksiyon komedi yok.

*Hareketli, eğlenceli, izlemesi keyifli bir komedi.

*Sempatik karakterlere sahip. Barry hariç! Ama onun da seveni çoktur muhtemelen.

*Justin Bartha faktörü: National Treasure serisini ve oradaki karakterini sevenler mutlaka aktörü burada da izlemeli.

FRAGMAN

https://www.youtube.com/watch?v=uyeUKzFc7e0

(Dizi ile ilgili daha önce şurada ve burada yorum yapılmaktaydı.)