90’ların en iyi komedi dizisi olan Seinfeld‘in iki yapımcısından (diğeri Jerry Seinfeld idi) biri olan Amerikan televizyoncu Larry David‘in başrolünde yer aldığı Curb Your Enthusiasm, 2000’li yılların en başarılı dizilerinden biri. Olgunluk çağındaki Larry David’in başına gelenler üzerine 30 dakikalık bölümlerden oluşan Curb Your Enthusiasm, 2011 senesinde 8. sezonunu tamamlamış bulunuyor.

1947 doğumlu David’in 2000 senesinde hayata geçirdiği projeyi, hayatta her şeye sahip bir adamın günlük hayatta başından geçen trajikomik olaylar silsilesi olarak tanımlayabiliriz. Seinfeld’den sonra televizyon için iş yapmak istemeyen, mütevaziliğine karşın yer yer Seinfeld’i kullanmaktan da çekinmeyen ve hayata karşı kazandığı küçük zaferlerle dünyanın en mutlu adamı olabilen Larry David‘e HBO için yazdığı bu komedi dizisinde Amerikan aktris Cheryl Hines (‘eşi Cheryl David’ rolüyle), Amerikan aktör Jeff Garlin (‘menajeri Jeff Greene’ rolüyle), Susie Essman (‘Jeff’in eşi Susie Greene’ rolüyle) ve ‘Anything But Love’ dizisiyle tanınan Richard Lewis (‘eski alkolik aktör Richard Lewis’ rolüyle) eşlik ediyor.

Yer yer, şov programı yapımcısı Bob Einstein, üç Altın Küre Ödüllü aktör Ted Danson, Amerikan aktris Vivica A. Fox, Shelley Berman, “The New Adventures of Old Christine”den de bildiğimiz Wanda Sykes, Paul Dooley, beş defa Oscar adayı olan Paul Mazursky, ünlü aktris Mary Steenburgen, Mel Brooks, İngiliz aktör Michael York, Christine Taylor, Gina Gershon, Philip Baker Hall, Elisabeth Shue ve hatta Martin Scorsese‘nin bile konuk oyuncu olarak yer aldığı dizide Seinfeld’in muhteşem dörtlüsü Julia Louis-Dreyfus, Jerry Seinfeld, Jason Alexander ve Michael Richards‘ı konuk oyuncu olarak görmek de mümkün.

Üç defa İngiliz Komedi Ödülleri’ne aday gösterilen, bir defa En İyi Komedi Dizisi Ödülü’nü kazanan “Curb Your Enthusiasm“, 2002 senesinde iki dala Emmy adayı olurken, 2003’te dokuz adaylık ve bir ödül, 2004’te sekiz adaylık, 2006’da altı adaylık, 2008’de dört adaylık ve 2010’da dört adaylık sağladı. Ayrıca bir Altın Küre Ödülü kazanan dizi, üç defa da Altın Küre adayı oldu.