Life’s Too Short , BBC Two kanalının taze yapımlarından birisi. 10 Kasım 2011 tarihinde ilk bölümü yayınlanan belgesel/dizi türünde diyebileceğimiz Life’s Too Short , kariyer sahibi bir cüce olan Warwick Davis‘in günlük yaşamını esprili bir dille ekranlara taşımakta.

Warwick Davis, 1970 doğumlu SED probleminden dolayı ‘cüce’ kalmış bir İngiliz aktör. Sinema dünyasına adım atmasını, büyükannesinin Star Wars: Episode VI – Return of the Jedi filmi için kısa boylu oyuncu arandığının anons edildiği radyo yayınını duymasına borçlu olan Davis’in, bu yapımda yer aldıktan sonra önü ciddi anlamda açılmıştır.(Kendisinin kariyeri hakkında daha fazla bilgi vermek istemiyorum, zaten tanıtımını yaptığım bu yapımda kendisi bahsediyor)

Dizinin çıkış noktası ise şöyle; Extras adlı İngiliz komedisinin bir bölümünde yer alan Davis, bu dizinin yapımcıları olan Ricky Gervais ve Stephen Merchant‘a bu fikrini sunar ve olaylar gelişir.Şimdilik 7 bölüm olarak planlanan Life’s Too Short‘ta Ricky Gervais ve Stephen Merchant yapımcı koltuğunda. Aynı zamanda dizide de kendileri olarak rol alıyorlar.

Gervais tarafından “şov dünyasındaki bir cücenin hayatı” olarak özetlenen Life’s Too Short‘un içeriğinden bahsedecek olursak…Warwick Davis, aktörlük dışında boş durmamış, kendisi gibi cüce olanlara iş sahası yaratmak adına bir ajans kurmuştur. Yapımlarda cüce ihtiyacı olduğunda, gerekli bağlantıları sağlayarak bu açığı kapamayı ve fiziksel kusurları olmasına rağmen cücelerin de hayatta başarılı olabileceklerini ispatlamayı kendine görev bilmiştir.Dizide görüyoruz ki Davis kendisiyle oldukça barışık birisi. Cüce olmanın zorluklarını çoktan kafasından atmış. Zaten Warwick Davis, kendisiyle bu kadar barışık olmasa bu yapım da büyük ihtimal olmazdı.Sık sık Ricky Gervais ve Stephen Merchant‘ın ofisini ziyaret eden Davis, burada bir çok ünlü isimle karşılaşıyor (ve karşılaşacak).

Konuk Kadrosu

Konuk Kadrosu

Konuk oyuncu listesi şöyle:
* Liam Neeson* Shaun Williamson* Johnny Depp* Helena Bonham Carter* Sandra Bullock* Steve Carell* Keith Chegwin* Cat Deeley* Les Dennis* Sophie Ellis-Bextor* Sylvester McCoy* Javone Prince* Right Said Fred* Sting

Liam Neeson ve Warwick Davis

Liam Neeson ve Warwick Davis

Bu yapım içinde herkesin hayran olduğu en azından bir kişi olacaktır diyor ve tanıtımımı sonlandırıyorum. İyi seyirler.