Slumdog Millionaire’in Oscarlı yönetmeni Danny Boyle, İngiltere’de punk devriminin başlamasına neden olan efsanevi Sex Pistols grubunun gitaristi Steve Jones’un 2018 yılında yayınlanan Lonely Boy: Tales from a Sex Pistol adlı anı kitabına dayanan limitli dizide FX ile işbirliği yapıyor.

Craig Pearce’ın (Moulin Rouge!) yaratıcısı olduğu Pistol adlı 6 bölümlük limitli dizinin senaryosunu, Pearce ile birlikte Frank Cottrell Boyce (Goodbye Christopher Robin) yazacak. İkili, Danny Boyle ile birlikte dizinin yönetici yapımcılığını da üstlenecekler.

Dizide rol alacak oyuncular ve canlandıracakları isimler belli durumda:

Toby Wallace (The Society): gitarist Steve Jones

Anson Boon (Shadowplay): şarkıcı John Lydon

Louis Partridge (Enola Holmes): basçı Sid Vicious

Jacob Slater: davulcu Paul Cook

Fabien Frankel (The Serpent): bas gitarist Glen Matlock

Dylan Llewellyn (Derry Girls): sonunda Sex Pistols olacak olan Cook and Jones ile The Strand grubunu kuran Wally Nightingale

Game of Thrones’un yıldız ismi Maisie Williams ise, model, grubun süper hayranı, punk ikonu Jordan’ı, nam-ı diğer Pamela Rooke‘u canlandıracak.

Ana kadroda ayrıca Chrissie Hynde rolünde Sydney Chandler (Don’t Worry Darling) ve Nancy Spungen rolünde Emma Appleton (The Witcher) yer alacak.

Danny Boyle, “Arkadaşlarınızla The Crown ve Downton Abbey dünyasına girip şarkılarınızı ve öfkenizi onların temsil ettikleri her şeye haykırdığınızı düşünün. Bu, İngiliz toplumunun ve kültürünün sonsuza dek değiştiği andır. Merkezinde, kendi sözleriyle genç, büyüleyici, okuma yazma bilmeyen, zamanın kahramanı bir kleptomani hastası, tüm zamanların en büyük 94. gitaristi Steve Jones’un olduğu Sex Pistols, sıradan gençlerin sahneye çıktığı, öfkelerini ve tarzlarını açığa çıkardıkları, herkesin izlemesi ve dinlemesi gerektiği ve herkesin onlardan korktuğu veya onları takip ettiği İngiliz sokak kültürünün patlama noktasıdır” demiş.

Dizinin çekimlerine 7 Mart’ta başlanacak.

Kaynak