Here! platformunun bünyesinde bulunan Dante’s Cove, en son 2007 senesinin Aralık ayında, 3. sezon finalini yaparak kayıplara karışmıştı. Dizi ile ilgili, son gördüğümüz sezon finalinden sonraki her sene gerek kanal gerekse dizinin kendi sitesinde iddia edilen sonbaharda başlayacak haberleri her seferinde karşılıksız çıktı.

Doğa üstü olaylar çevresinde gelişen dizimizle ilgili son açıklama, sosyal paylaşım sitesi Facebook’un, here! television sayfasından yapıldı. Yapılan bu açıklamanın ardından, yetkili sayfa sorumlusu, konunun aşağısındaki soruları da cevaplayarak yeni sezonla ilgili bazı bilgiler edinmemizi sağladı ve kafamızdaki soru işaretlerinin de bir kısmı böylece son buldu.

Şimdi, bildiride ve yorumlarda yazan, dizinin yeni sezonunun konusu ve gidilecek yol hakkında ispiyon içeren bilgileri maddeler halinde toparlarsak…

* Yeni sezon, Dante’s Cove: Book of Tresum adıyla çıkacak. Toplam 8 bölümden oluşacak ve her bölüm 30 dakika sürecek.
* Yeni bölümler, hikayenin başlangıcından 21 sene sonrasını anlatacak ve ilk başta Hotel Dante’nin bulunduğu adadan uzakta gelişecek. Ama bu sizi şaşırtmasın. Dizideki Grace karakteri çoktan 200 yaşını geçti.* Book of Tresum’ın hikayesi, genç ve gösterişsiz bir adam ile başlayacak.* Dizi mekan olarak, New York, New York yakınları ve sadece ilk sezonun çekimlerinde kullanılan Turks & Caicos adalarında geçecek. Böylelikle orijinal Hotel Dante’yi yeniden görme şansını elde edeceğiz.

Yukarıdaki bilgiler haricinden henüz başka bir açıklama gelmedi. Ama sitede 2011 sonbaharı dediğine göre, bu ay bitmeden başlaması gerekiyor.Kadroyla ilgili de henüz bir haber yok. Çok rahat şekilde oyuncu çıkartıp ekleyebildikleri için, insan iyice merak ediyor “Acaba kimler var?” diye.***Umarım bu güzel platform, bizi son kez kandırıyordur. Yeni bölümleri bu sene de göstermezlerse, ben artık devam etmeyeceğini düşünmeye başlayacağım.