David Tennant, Cush Jumbo

David Tennant (Broadchurch) ve Cush Jumbo (The Good Fight), Channel 4 tarafından Ocak ayında duyurulan, Daisy Coulam’ın (Grantchester, Utopia) yazarlığını yapacağı 4 bölümlük yeni drama Deadwater Fell’in başrol oyuncuları oldular.

Deadwater Fell, görünüşte mutlu bir ailenin cinayeti hakkındaki soruşturma ve onların gizemli ölümlerinin, görünüşte sıkı sıkıya bağlı bir İskoç kırsalındaki topluluğun derin güvensizliğini nasıl ortaya çıkardığıyla ilgili bir suç draması olacak. Ayrıca iki aile, Kate ile Tom ve Jess ile Steve’in evliliklerini de parçalara ayırıp inceleyecek.

David Tennant, güvenilir bir yerel doktor olan Tom Kendrick’i canlandıracak. Kendisinin hayatta kaldığı bir ev yangını sonrası Tom’un karısı ve çocukları ölü bulunur. Fakat ölümlerin yangın yüzünden olmadığının anlaşılması sonrası önce Tom’dan, sonra başkalarından şüphelenilir.

Anna Madeley (Utopia, Patrick Melrose, The Crown), Tom’un karısı Kate’i canlandıracak.

Anna Madeley

Cush Jumbo, 6 yıl önce kocası Steve ile tanışıp, hızla bu küçük İskoç topluluğunun olduğu yere taşınıp, kendilerine bir ev yapıp, kocasının önceki evliliğinden olma iki çocuğuna bakmasına yardımcı olan Jess karakterini canlandıracak. Jess, Kate ile yerel ilkokulda birlikte çalışan, birlikte tatile giden, Kate’in en yakın arkadaşı, birbirlerine kız kardeşten bile daha yakın birisidir. Kate ve çocukları öldürülmesi ve Tom’un da şüpheli hale gelmesi sonrası Jess, ne olduğu ile ilgili sorunların cevaplarını aramaya koyulur. Bu trajediye neyin neden olduğunu ve bu korkunç eylemin kökeninde hangi sırların yattığını çaresizce anlamaya çalışır.

Matthew McNulty (The Terror, Versailles, The Bay), Kate ve çocukların ölümüne kadar, çok fazla suçla uğraşmak zorunda kalmayan, son derece sakin bir yerde polis çavuşu olarak görev yapan Steve karakterini canlandıracak. Steve, Jess ile kendi çocuklarına sahip olma mücadelesi içindedir. Steve ve Jess’in kırılgan ilişkileri, bu olay sonrası çıkan kaosla birlikte çöküşün eşiğine gelir.

Matthew McNulty

David Tennant, Daisy Coulam, Emma Kingsman-Lloyd (Humans) ve Karen Wilson (Utopia), dizinin yönetici yapımcıları olacaklar. Caroline Levy, dizinin yapımcısı, Lynsey Miller, dizinin yönetmeni.

Kaynak