Empire, final sezonuna Jussie Smollett olmaksızın devam edecek.

Dizide Jamal karakterini canlandıran oyuncu, birkaç ay önce saldırıya uğradı ve Trump destekçisi ırkçı ve homofobik kişiler tarafından olduğuna dair bazı haberler çıktı. Ancak başlatılan soruşturma sonrası saldırıyı düzenleyen kişilerin Jussie’nin spor antrenörleri iki Nijeryalı kardeş olduğu ortaya çıktı.

Hatta kardeşlerin ifadesi sonrası Jussie Smollett’e gündeme gelmek için saldırıyı kendisinin düzenlediği ve yalan ifade verdiği gerekçesiyle soruşturma açıldı. Aktör/şarkıcı bunu reddetti ve suçlamalar mahkeme tarafından düşürüldü. Ancak devam eden tartışmalar elbette kendisinin kariyerini etkiledi ve etkilemeye devam ediyor.

Jamal karakteri Empire’ın geçtiğimiz sezonunun son iki bölümünde yer al(a)madı. Birkaç hafta önce diziye final sezonu için onay çıktığında Smollett’in kontratının uzatıldığı haberi de geldi. Bu nedenle final sezonunun bir kısmında yer alabileceğine dair soru işaretleri oluşmuşken Variety bunları bir adım öteye taşıdı.

Yayınladığı özel haberde Empire senaristlerinin gelecek sezonla ilgili fikir tartışmasında olduğu ve Jamal’ı 18 bölümlük sezonun ikinci kısmında kullanabilmenin yolunu aradıklarını duyurdu. Hatta kadrodaki siyah oyuncuların kendisinin suçsuz, diğer kısmın da suçlu olduğuna inandığını ve bu nedenle gerilen set ortamının verilen sezon arasında yatışmasının beklendiğini de ekledi. Ancak Empire’ın yaratıcısı Lee Daniels, habere verdiği cevapta gelecek sezon için dönmeyeceğini belirtti.