Scalped-WGN-618x400WGN America DC Comics‘in Vertigo‘dan çıkan Scalped serisinin TV’ye adaptasyonuna başladığını duyurdu. Peki nedir bu Scalped? Jason Aaron‘un yazarlığını yaptığı, Güney Dokota’da Amerikan yerlilerine (Kızıldereliler) ayrılmış olan bölgede geçen ve suç üzerine 60 sayılık 2007’de yayınlanmaya başlayıp 2012’de biten aylık çizgi roman serisidir.

banner_scalpedreview-670x289

Bu seriyi Banshee‘nin de yazarlarından biri olan Doug Jung kaleme alacak. TV’ye uyarlanacak olan bu seri, organize suçların, yoksulluğun, uyuşturucu ve alkol bağımlılığının etkisinde kendi kültürel kimliklerini korumaya çalışan Oglala Lakota sakinleri üzerine yoğunlaşacak.

Scalped, 20 Nisan günü ekranlara kendi hazırladığı ilk orjinal senaryo olan Salem adlı tarihsel kurgu draması ile merhaba diyecek WGN America kanalının planlanan programlarından sadece biri. Kanalda bu yaz atom bombası konulu Manhattan‘ı da izleyeceğiz. Ayrıca WGN America kanalının geleceğe dair ‘düşündüğü’ projeleri arasında Justin Lin tarafından yürütülen Radiant Doors serisi, tarihi drama dizisi olarak planlanan Shadow Landmini dizi olarak planlanan Ten Commandments (10 Emir) ve Al Capone‘u yakalayan Eliot Ness üzerine kurulu bir dizi de bulunmakta.

watch-wgn-america-s-salem-promo-teases-witches-will-burnwgn_america