Doom Patrol, bu senenin Mayıs ayında onay almıştı. Bazı karakterleri ile Titans’ın 4. bölümünde tanıştığımız dizinin yayın tarihi açıklandı. Doom Patrol, 15 Şubat’tan itibaren DC Univers’te başlıyor.

Aynı adı taşıyan çizgi romana dayanan Doom Patrol, Greg Berlanti, Geoff Johns, Jeremy Carver ve Sarah Schechter yapımcılığında televizyona uyarlanıyor.  DC Universe ve Warner Bros’tan 13 bölümlük ilk sezon onayını alan diziyi Jeremy Carver (Supernatural, Frequency, Being Human) yazdı.

Doom Patrol, günümüzün çılgın bilim adamı Dr. Niles Caulder (The Chief) liderliğinde, DC’nin en sevilen dışlanmış süper kahramanları olan Robotman, Negative Man, Elasti-Girl ve Crazy Jane’in hikayesini anlatıyor. Her bir üyesi, kendilerine insanüstü kabiliyetler veren korkunç kazalara maruz kalmıştır. Fakat aynı zamanda bu onlara yaralar vermiş ve dış görünüşlerini de bozmuştur. The Chief, travma geçiren ve ezilen bu insanları bir araya getirerek, var olan en garip fenomenleri araştırmak ve Dünya’yı buldukları şeylerden korumak için onlara bir amaç verir. Kısmen destek grubu, kısmen süper kahraman takımı olan Doom Patrol, onlarla hiçbir ilgisi olmayan bir dünya için savaşan süper güçlü ucubelerden oluşan bir gruptur. Titans’ın olaylarından sonra toplanan bu isteksiz kahramanlar, Cyborg’un eyleme geçme çağrısı sonrası kendilerini hiç bekledikleri bir yerde bulacaklar ve hayatları bir daha asla aynı olmayacaktır.

Dizide rol alacak oyuncular ve karakterleri:

Timothy Dalton: Niles Caulder / The Chief

Matt Bomer:  Larry Trainor

Matthew Zuk: Negative Man

April Bowlby: Rita Farr / Elasti-Girl

Brendan Fraser: Cliff Steele

Riley Shanahan: Robotman

Diane Guerrero: Crazy Jane

Alan Tudyk: Eric Morden / Mr. Nobody

Joivan Wade: Victor Stone / Cyborg