Netflix, Amazon, Hulu gibi dijital ortamların başarısı ve popülerleşmesiyle Apple, Facebook ve YouTube gibi şirketlerin de kendi dizilerini yapmaya başlaması DC Comics‘i dijital bir servis açma konusunda heveslendirmiş olacak ki DC Universe isimli dijital kanalını kurdu. Kendi orijinal dizi projelerine de onay verdi. Kanalın gelecek projeleriyle ilgili detaylı bilgi almak istiyorsanız burayı ziyaret edebilirsiniz. Bu servisin ilk dizisi olan Titans, 12 Eylül’de 12 bölümlük ilk sezonuna başladı. Şu ana kadar 6 bölümü yayınlanan dizimiz ilk sezonuna başlamadan ikinci sezon onayını da almıştı. Bölüm süreleri ise 40-55 dakika arası değişiyor.

Dizinin mutfağında DC dizileriyle tanınan Greg Berlanti ve Geoff Johns bulunuyor. Bu iki isme Akiva Goldsman eşlik ediyor. Titans dizisi için ilk olarak TNT ile 2015 yılında anlaşıldı; fakat kanal projeyi sonradan iptal etti.

KONU

Dick Grayson, Gotham’dan kaçarak Detroit Polis Departmanı’na dedektif olarak geçmiştir. Burada Robin kimliğinden uzak, sade bir hayat sürmeyi amaçlamaktadır. Fakat işler istediği gibi gitmez ve Rachel isimli bir kızın polis merkezine getirilmesiyle tekrar kendisini olayların merkezinde bulur. Rachel’ın keşfetmekten korktuğu birtakım güçleri vardır ve peşinde ona zarar vermek isteyen kötü niyetli insanlar vardır. Dick Grayson, Rachel’ı korumak ister ve onunla birlikte peşindekilerin kim olduğunu araştırmaya başlarlar. Bu sırada yolları Beast Boy ve Starfire ile kesişir. Bu dörtlünün bir araya gelişiyle Titans isimli ekibin kuruluşu da gerçekleşmiş olur.

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

Dick Grayson / Robin / Nightwing (Brenton Thwaites)

Gotham, Batman ve Robin kimliğinden uzaklaşarak Detroit’e taşınan Dick, kendisini istemediği bir şekilde olayların ortasında bulur. Ailesini sirk gösterisinde kaybettikten sonra Bruce Wayne tarafından evlat edinilerek yetiştirilmiştir. Yıllar içinde de Robin’e dönüşerek Gotham’ın karanlık kahramanlarından birisi olmuştur. Taktik zekası yüksek, dövüş sanatları konusunda usta birisidir. Robin’e dönüştüğü zaman öfkesinin kontrolünü kaybetmektedir. Rachel’ı ve ekibin diğer üyelerini hayatta tutmak için elinden geleni yapar ve onların lideri olur.

Rachel Roth / Raven (Teagan Croft)

Küçüklüğünden beri şeytani sayılabilecek kontrol edemediği birtakım güçlere sahiptir. Tehlike hissettiği anlarda ortaya çıkan bu güçten korkmaktadır. Peşindeki insanlardan kaçarken yolu Dick Grayson ile kesişir. Kendisini bir yere ait olarak göremeyen kimsesiz birisidir ve Titans ekibi onun yeni evi olur.

Koriand’r / Starfire (Anna Diop)

Bir araba kazasından, daha önceki yaşamına dair hiçbir şey hatırlamayarak uyanır ve kendisinin birtakım güçleri olduğunu fark eder. Geçmişine dair ipuçlarını izlerken yolu Rachel ve Dick ile kesişir.

Gar Logan / Beast Boy (Ryan Potter)

Bir kaza sonucu hastalanır; fakat bu hastalık onu öldürmez ve birtakım güçler kazanmasını sağlar. Aslana dönüşebiliyordur. İlk olarak Rachel ile tanışır ve Titans ekibinin bir üyesi olur.

Hank Hall (Alan Ritchson) ve Dawn Granger (Minka Kelly)

Dick’in Gotham’dan eski arkadaşlarıdır. 2.bölüm ispiyonu! Dick, Rachel ile ilk olarak onların yanına gelir. 

  • Ayrıca dizinin ilerleyen bölümlerinde Jason Todd rolüyle Curran Walters ve Wonder Girl rolüyle Conor Leslie katılıyor. 
  • Dizinin 5. bölümünde de Doom Patrol dizisinde yer alacak ekibi tanıyoruz ve o diziye de bir başlangıç yapıyoruz.

SON SÖZ

Titans, projesini ilk duyduğumdan beri merakla beklediğim bir diziydi. TNT tarafından iptal edilmesine üzülmüştüm; fakat DC’nin dijital platformunda yayınlanacağı haberi gelince çok sevindim. Fragmanlarından sonra beklediğimi bulduğumu söyleyebilirim. DC evreninin ulusal kanallarda pek verilemeyen karanlık yapısını burada rahatlıkla vermişler ve 18+ görüntülerden de sakınmıyorlar. Raven’ın ve Dick Grayson’ın karanlık yapılarını karakterlere güzel yedirmişler ve izleyiciye de yansıtmışlar.

Dizi her bölümde konusunu biraz daha derinleştirdi ve hem karakterlerini hem ana konuyu daha fazla açmaya başladı. Ben de izlerken her bölüm daha fazla sevdiğimi söyleyebilirim. Bu sezonun ekibin kurulmasına hazırlıkla falan geçeceğini düşünüyorum; önümüzdeki sezon daha fazla isminin hakkını vereceğini umut ediyorum. Ayrıca dizi içerisinde evrendeki diğer isimlere de gönderme yapmaktan kaçınmıyorlar; bu da izlenilirliği hoş kılan detaylardan birisi. Oyuncularda da gözüme batan bir isim olmadı, seçimler başarılı olmuş.

DC’nin ulusal kanal dizilerinden sıkıldıysanız ve onları bıraktıysanız bu dizi size ilaç gibi gelecektir; o yüzden denemenizi tavsiye ederim eğer hala daha bu tarz işlere tutkunuz, merakınız kaldıysa.

İzleyecek olanlara iyi seyirler.

NOT: Daha önce diziyle ilgili yorumlar burada yazılıyordu.