GELECEK DİZİ PROJELERİ

1-  TITANS

DC bu sefer de Genç Kahramanlar olarak da bilinen Teen Titans grubunun dizisi için kolları sıvadı. Proje hakkında çok fazla şey bilinmese de şimdilik kanal olarak TNT ile görüşüldüğü söyleniyor. Verilen ipucularına göre Nightwing, Starfire ve Raven’ın dizide olacağı belirtilmiş. Diğer kurucu üyeleri arasında Kid Flash, Arsenal, Wonder Girl, Beast Boy, Aqualad bulunuyor.

TNT diziye onay vermedi; ancak DC’nin dijital servisi olan DC Universe tarafından onay aldı.

Dizinin oyuncu kadrosu belli oldu: Brenton Thwaites, Teagan Croft, Anna Diop, Lindsey Gort, Minka Kelly, Ryan Potter, Alan Ritchson, April Bowlby, Seamus Dever ve Curran Walters2- Y: THE LAST MAN

tumblr_nw7wp4I5Un1tcxkqzo1_1280-600x923

Süper kahraman dizilerine bir kanal daha girişti: FX…

Kanal, DC Comics’in Vertigo çizgi roman serisi Y: The Last Man’i uyarlamaya girişti.

Konusu: Dünyada Y kromozomuna sahip bütün memeli canlılar (insanlar, hayvanlar) bilinmedik bir şekilde ölmüştür. Dünyada bundan etkilenmeyen bir tek Yorick Brown isimli bir genç ve bir şempanze oluyor. İkisi de türlerinin son erkeğidir ve onları bir sürü tehlikeler beklemektedir. Artık kadınların egemen olduğu bir toplum vardır… (Daha fazla bilgi edinmek isteyenler şurayı ziyaret edebilirler…)

Dizinin başrolü Barry Keoghan oldu. Ona Diane Lane, Imogen Poots, Amber Tamblyn, Marin Ireland ve Lashana Lynch eşlik edecek.


3- STARGIRL

DC’nin dijital platformu Titans’tan sonra Stargirl dizisine de onay verdi. 

Stargirl, lise 2. sınıf öğrencisi Courtney Whitmore isimli bir genç kızı merkezine alacak. Geçmişteki kötüleri durdurmak için bir araya gelen bir grup genç kahramanı izleme fırsatı yakalayacağımız dizi Justice Society of America‘dan ilham alacak.

Geoff Johns, dizinin senaristi ve yapımcılarından biri olacak. Ona yapımcı koltuğunda Greg Berlanti ve Sarah Schechter eşlik edecek.

Stargirl karakterine TV’de daha önce Legends of Tomorrow dizisinde Sarah Grey ve Smallville dizisinde Britt Irvin hayat vermişti birkaç bölümde.


4- SWAMP THING

DC Universe, Swamp Thing için de pilot bölümü onayı verdi. Mark Verheiden ve Gary Dauberman senaryosunu yazacağı dizi onay alırsa Aquaman’in senaristi James Wan ile de bir araya gelinerek dizi çekimlerine başlanacak. Zeki bir bilim adamı olan Alec Holland, yer altında yaptığı araştırmaların ters gitmesi sonucunda bataklık canavarına dönüşür ve öyle yaşamaya başlar.


5- HARLEY QUINN

DC Universe, Harley Quinn odaklı bir animasyon dizisine onay verdi. İlerleyen zamanlarda yayınlanması bekleniyor.


6- YOUNG JUSTICE: OUTSIDERS

Young Justice: Outsiders, daha önce iki sezon yayınlanan Young Justice adlı animasyon dizisinin devamı olarak gelecek. DC Universe yayınlayacak.


7- DOOM PATROL

DC Universe, Doom Patrol dizisine de onay verdi. Robotman, Negative Man, Elasti-Woman ve Crazy Jane’den oluşan birbirinden değişik dört kahramanın bir araya gelerek çeşitli görevlere atılmasını konu alacak.