FİLMLERİ

 1- MAN OF STEEL (2013)

man_of_steel_wallpaper_5_by_jonesyd1129-d61rrzt

DC Comics’in yeni film serisinin ilk filmi 2013 yılında geldi. Filmde Superman’in hikayesini en başından izliyoruz. Çocukken gezegeninden Dünya’ya yollanan Clark, ne olduğu ve nasıl kullanacağını hiç bilmediği birtakım sıra dışı güçlere sahip bir çocuktur. Bir gün insanlar için güçlerini kullanmak zorunda kalır. Bu da onun herkesten farklı biri olduğunu ortaya çıkarır.


2-BATMAN V SUPERMAN: DAWN OF JUSTICE  (2016)

Batman-V-Superman-Dawn-of-Justice

25 Mart 2016’da Amerika’da vizyona girecek. Oyuncuları olarak Superman rolünde yine Henry Cavill‘i, Batman rolünde Ben Affleck‘i, Wonder Woman rolünde Gal Gadot‘u, Aquaman rolünde Jason Momoa‘yı, Flash rolünde Ezra Miller‘ı ve Cyborg rolünde ise Ray Fisher‘ı izleyeceğiz.

Bu film Batman ve Superman’in dışında diğer kahramanları da görebileceğimizden dolayı bir nevi Adalet Birliği‘nin (Justice League) temellerini atacak diye düşünebiliriz.

batman_v_superman_dawn_of_justice___trinity_poster_by_lamboman7-d7sesun

 3-SUICIDE SQUAD (2016)

Suicide-Squad-2016-Task-Force-X-Movie-Characters-HD-Wallpaper

 

DC Comics‘in bol kötülü çizgi romanı olan Suicide Squad(İntihar Timi)’dan uyarlanan film. Devlette bazı kişilerin önderliğinde süper kötüleri toplayıp bir ekip kuruyorlar. Sonra da bu ekibi devlet adına imkansız görevlere gönderiyorlar.  Aynı zamanda bu film ele alacağı tüm kötülerinde başlangıç hikayesine de değinecek.

Baş rollerde Joker rolünde Jared Leto‘yu, Deadshot rolünde Will Smith‘i, Harley Quinn rolünde Margot Robbie ‘yi, Rick Flag rolünde Joel Kinnaman‘ı, Captain Boomerang rolünde Jai Courtney‘i, Enchantress rolünde Cara Delevingne‘yi, Amanda Waller rolünde Viola Davis‘i, Killer Croc rolünde Adewale Akinnuoye-Agbaje‘yi, Katana rolünde Karen Fukuhara‘yı, El Diablo rolünde Jay Hernandez’i, Slipknot rolünde Adam Beach‘ı ve son olarak bu kötülerin ortak düşmanı olan Batman‘i(Ben Affleck) de göreceğiz.

Film 5 Ağustos 2016 yılında vizyona girdi.

dc-artist-says-jared-leto-s-joker-photo-was-just-a-troll-but-do-you-believe-him-393918

Joker’siz olur mu ? Joker – Jared Leto

 

K1SrLKT

Harley Quinn – Margot Robbie


4- WONDER WOMAN (2017)

tumblr_o18i4j2bTd1uvcgjlo6_500

2017 yılında ilk izleyeceğimiz DC filmi, Wonder Woman olacak. İlk olarak Batman v Superman: Dawn of Justice’de gözükecek olan karakterin solo filmi olacak. Wonder Woman’ın geçmişine ve kendisini yakından tanıma fırsatımız olacak. Tarih olarak da 23 Haziran 2017 diyorlar.

Yine Wonder Woman rolünde Gal Gadot’u izleyeceğiz. Onun dışında  Chris Pine Steve Trevor rolünde ve Connie Nielsen’de Amazon Kraliçesi Hippolyta rolünde karşımıza çıkacak.

https://www.youtube.com/watch?v=-vGA5u2oIgA


5- JUSTICE LEAGUE (2017)

jVg7AD

Wonder Woman filminden sonra kahramanlar Justice League filminde bir araya gelecekler. Şimdilik bu filmde Wonder Woman, Flash, Cyborg, Batman, Superman, Aquaman’i göreceğiz. Green Lantern için henüz bir açıklama gelmedi. Ek olarak Amber Heard’i Mera rolüyle (Aquaman’in eşi), Christina Wren’i Carol Ferris rolüyle (Green Lantern ile alakası olan bir karakter) izleyeceğiz. Ayrıca filmde Lois Lane’de var.

Film vizyon tarihi için 17 Kasım 2017 tarihinde vizyona girdi.


6- The Batman (2018)

Batman solo filminin gelip gelmeyeceği kesin değildi ama Batman v Superman: Dawn of Justice filminden sonra geleceği kesinleşti. Filmin mutfağında Ben Affleck ve Geoff Johns olacak.

Ben Affleck’in dediğine göre çizgi romanlardan parça parça alınan orijinal bir film senaryosu ve konusu olacakmış.

Filmin kötüsü ise Deathstroke /Slade Wilson olacak. Slade Wilson rolünü Joe Manganiello canlandıracak. Ayrıca filmde Komiser Gordon rolüyle J.K. Simmons ve Alfred rolüyle Jeremy Irons’ında rol alacağı kesinleşti.

Filmin çekimlerine 2017 ilkbaharında başlanacakmış. Vizyon için ise 2018 yılı diyorlar.


7- Gotham City Sirens (2018)

İlk önce Harley Quinn solo filmi olacağı söylenen filmin ismi geçtiğimiz günlerde açıklandı: Gotham City Sirens…

Film yine Harley Quinn odaklı olacak fakat yanına Gotham’ın popüler kadın karakterleri de eklenecek. Şimdilik kesinleşen isimler: Catwoman ve Poison Ivy. Fakat Batgirl, Circe ve Birds of Prey karakterlerinin de filmde olabileceği söyleniyor. Filmin yönetmen koltuğunda David Ayer oturacak. Senaryoyu ise Geneva Robertson-Dworet yazacak. Ayrıca Margot Robbie filmin yapımcı kadrosunda yer alıyor.

Filmin vizyon tarihi 2018.


8- The Flash (2018)

tumblr_o18i4j2bTd1uvcgjlo1_500

İlk olarak Batman v Superman: Dawn of Justice’de karşımıza çıkacak olan Flash’ın solo filmi olacak. Flash’ın nasıl Flash olduğunu göreceğiz. Ezra Miller, Flash olarak karşımıza çıkacak.

Film 2018 yılında vizyonda olacak.

https://www.youtube.com/watch?v=iW3Dermf50A


9- AQUAMAN (2018)

tumblr_o18i4j2bTd1uvcgjlo2_500

2018 yılında Flash’dan sonra gelecek diğer film Aquaman‘in solo filmi olacak. Aquaman ilk olarak Batman v Superman: Dawn of Justice filminde karşımıza çıkacak.

Aquaman rolünde Jason Momoa’yı, Mera rolüyle de Amber Heard’ı izleyeceğiz.


10- SUICIDE SQUAD 2 (2019)

Geçtiğimiz yaz yayınlanan Suicide Squad çok olumlu tepkiler alamasa da devam filmi gelecekmiş. Belki bizleri devamında tatmin eder ?

Vizyon için 2019 diyorlar. Yine aynı ekip mi olacak henüz belli değil.


11- SHAZAM (2019)

 

Shazam filmi Nisan 2019 da vizyona girecek. Oyuncu kadrosunda Zachary Levi, Mark Strong, Ross Butler, Jack Dylan Grazer, Michelle Borth, Adam Brody, Djimon Hounsou, Asher Angel, Grace Fulton ve Natalia Safran yer alıyor.


12-JUSTICE LEAGUE 2 (2019)


13- CYBORG (2020)

tumblr_o18i4j2bTd1uvcgjlo4_500

İlk olarak Batman v Superman: Dawn of Justice filminde karşımıza çıkacak olan Cyborg’un solo filmi olacak. Cyborg rolünde Ray Fisher’ı izleyeceğiz.

Film 2020 yılında vizyona girecek.


14- GREEN LANTERN (2020)

tumblr_o18i4j2bTd1uvcgjlo5_500

Green Lantern’ı oynayacak oyuncu henüz belli olmadı. Sadece filmin 2020 yılında vizyona gireceğini biliyoruz. Green Lantern’ın solo filmi olacak.


15- DEADSHOT (??)

Deadshot’ın solo filmi gelecek. Vizyon tarihi henüz belli değil.


16- MAN OF STEEL 2 (??)


17- DARK UNIVERSE (JUSTICE LEAGUE DARK) (??)

Aynı isimli çizgi romandan uyarlanacak olan film, DC evreninin karanlık karakterlerine göz atmamızı sağlayacak. Filmin yönetmeni Doug Liman, yazarı ise Michael Gilio oldu. Oyuncu kadrosu henüz açıklanmasa da filmde John Constantine, Swamp Thing, Spectre, Deadman, Zatanna gibi çizgi romanlardan aşina olduğumuz karakterler olacak.


Gelecek Program
DCMovieSlate

5lWdQ5OSON SÖZ

DC’nin dizilerini, gelecek projelerini ve filmlerini elimden geldiğince anlatmaya ve hepsini bir başlıkta toplamaya çalıştım. İnşallah okurken keyif almışsınızdır. Başlığı yeni bilgiler, diziler ve filmler oldukça güncellemeye çalışacağım.